Pierwsze prace ziemne pod budowę S17

Dodane 27 września 2016, 17:56

Sobolew
Redakcja Budowa drogi ekspresowej S17 na terenie naszego powiatu staje się faktem. Już od kilku dni na terenie gminy Sobolew trwają intensywne prace ziemne związane z budową placu składowego na potrzeby realizacji tego ogromnego projektu.

Roboty prowadzone są na powierzchni kilku hektarów, w okolicy planowanego węzła komunikacyjnego Gończyce. Powstały plac składowy będzie stanowił bezpośrednie zaplecze budowy odcinka S17 obwodnica Garwolina-granica województwa.
Według założeń wykonawcy mają 34 miesiące na oddanie inwestycji do użytkowania (nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca przypadających na prace w terenie), co oznacza, że kierowcy będą mogli skorzystać z trasy w połowie 2019 roku.
Obecnie w naszym regionie na tysiąc kilometrów kwadratowych dróg przypada średnio 1,6 km drogi szybkiego ruchu, podczas gdy w województwie łódzkim i na Śląsku 14 razy więcej.

Więcej informacji o inwestycji: Zegar tyka S17 czas zacząć

Komentarze (1)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
ABc
  (27 września 2016, 20:37)
Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.