Pierwsza Dama podziękowała m.in. Terytorialsom z Garwolina

Dodane 6 lipca 2020, 14:05

Miasto Garwolin
Zdjęcie: Kancelaria Prezydenta RP W piątek Pierwsza Dama była gospodarzem uroczystości podsumowania akcji „Obiady dla Bohaterów podczas epidemii”. W wydarzeniu zamykającym 101 dni trwania projektu wziął udział płk Przemysław Owczarek, dowódca 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Ogólnopolska akcja pomocy i wsparcia dla kombatantów „Oni walczyli o naszą Wolność, My walczyliśmy o Ich zdrowie” rozpoczęła się w połowie marca, a zakończyła 3 lipca br. 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej w ramach operacji Odporna Wiosna, włączyła się w działania na rzecz kombatantów południowego Mazowsza.

Życie większości z nich zmieniło się w okresie epidemii diametralnie. Jednak potrzeby wciąż były takie same - ciepły posiłek, opieka... ze spełnieniem tych podstawowych największy problem miały osoby starsze - i to one były najbardziej zagrożone wirusem. 6MBOT swoją pomocą objęła 304 kombatantów: - Czasami wystarczył telefon i zwykła rozmowa, czasami nasi żołnierze pomagali w zakupach i załatwieniu najpilniejszych spraw, a bardzo często było to dostarczenie ciepłego posiłku. Każde spotkanie to niezwykła okazja nie tylko do pomocy tym, którzy walczyli za naszą Ojczyznę i próba odwdzięczenia się za to co dla nas zrobili, ale przede wszystkim są to dla Terytorialsów żywe lekcje historii i spotkania z autorytetami - podsumowuje płk Przemysław Owczarek, dowódca 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Podczas spotkania w ogrodach Pałacu Prezydenckiego Pierwsza Dama, Agata Kornhauser-Duda doceniła i podziękowała za zaangażowanie żołnierzom Wojsk Obrony Terytorialnej oraz wszystkim, którzy włączyli się w projekt: – Myślę, że kierowała Państwem po prostu potrzeba serca i to jest najpiękniejsze. To, co zrobili Państwo w imię społecznej solidarności trafiło do niezwykłych ludzi: bohaterów, którzy poświęcili swoją młodość, nierzadko zdrowie, by wywalczyć wolność dla nas. Jest to swoisty akt wdzięczności, ale nie zapomnieli Państwo o współczesnych bohaterach: pracownikach służby zdrowia – powiedziała Małżonka Prezydenta.

Mimo zakończenia akcji, żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej ciągle pomagają kombatantom i osobom w podeszłym wieku. Misją WOT jest pielęgnowanie pamięci i stanie na straży wartości, o które walczyli ich patroni.

 

Komentarze (6)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Kobiety
  (7 lipca 2020, 17:51)
Chcemy żeby naszą Pierwszą Damą była Pani Małgosia Trzaskowska. Przemiła, sympatyczna kobieta. Matka dwójki dzieci. Kobieta z uśmiechem na twarzy. Przesympatyczna. Chcemy żeby była przedstawicielem nas Kobiet w Polsce. Pani Agadzie dziękujemy za 5 lat milczenia.
Gdyż
  (8 lipca 2020, 09:46)
Milczała bo Jarek jej kazał. Dudus czuje sie zagrożony, wiec łapie sie wszystkiego co jego wizerunek moze ocieplić. Rafał, Rafał, Rafał!!!!
Niezadowolona
  (12 lipca 2020, 10:49)
Brak moich wpisów Cenzura
Niezadowolona
  (12 lipca 2020, 10:51)
Musi przejść cenzurę witamy w PRLu
Niezadowolona
  (12 lipca 2020, 12:05)
Gdzie moje wpisy komuna
Niezadowolona
  (12 lipca 2020, 15:41)
Manipulacja wypowiedziami nie jesteście wiarygodni