Pająki, kurki i mazurki! Wielkanocny Konkurs Plastyczny

Dodane 15 marca 2022, 16:00
Materiały prasowe Już po raz XXII Centrum Sportu i Kultury zorganizuje Wielkanocny Konkurs Plastyczny. To jedno z najdłużej kontynuowanych wydarzeń plastycznych. Od kilku lat organizatorzy starają się, by konkurs wyraźnie nawiązywał do dawnych, polskich tradycji zdobniczych i – by poza kształtowaniem wrażliwości estetycznej młodych osób – miał też wysokie walory edukacyjne.

– Kontynuujemy tradycję. Powracamy do robienia ozdób, które z własnego dzieciństwa pamiętają jeszcze nasze babcie. Dawna sztuka wytwarzania świątecznych ozdób doskonale łączy się z aktualnymi trendami. Ludowe wytwory są w pełni ekologiczne, bazują na tym, co jest dostępne w sezonie, opierają się na precyzji wykonania i są wytworem ludzkich rąk a nie maszyn. W tym roku zaproponowaliśmy nową kategorię – uczniowie szkół ponadpodstawowych mają za zadanie upieczenie świątecznego mazurka – mówi Luiza Kondej-Matusiak, koordynatorka konkursu.

Wzorem lat ubiegłych adresatem konkursu są uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu garwolińskiego. Najmłodsi uczestnicy mają wykonać pisankę, kolejna kategoria wiekowa – wycinankę ludową, uczniowie kończący szkołę podstawową – pająka, a młodzież – mazurka wielkanocnego.

Prace można składać w sekretariacie CSiK do 8 kwietnia 2022 roku. Wyjątek stanowią prace uczniów ze szkół ponadpodstawowych. Mazurki ze względów oczywistych należy dostarczyć na dzień przed wernisażem, czyli 12 kwietnia. Uroczysty wernisaż pokonkursowej wystawy połączony z ogłoszeniem laureatów konkursu, rozdaniem nagród i dyplomów oraz degustacją mazurków odbędzie się w środę, 13 kwietnia o godzinie 12:00 w holu górnym CSiK (ul. Nadwodna 1). Prace będzie można oglądać do 24 kwietnia.

Regulamin konkursu znajduje się tutaj. Wszelkich dodatkowych informacji udziela Luiza Kondej-Matusiak: lkondej@csik.garwolin.pl, tel. 25 6822051.

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.