Oto jak przygotować swój dom żeby sprzedać go szybko i w dobrej cenie - praktyczne porady na rok 2022

Dodane 7 września 2022, 15:01
Oto jak przygotować swój dom żeby sprzedać go szybko i w dobrej cenie - praktyczne porady na rok 2022

Oto jak przygotować swój dom żeby sprzedać go szybko i w dobrej cenie  - praktyczne porady na rok 2022

Na większości rynków sprzedaży nieruchomości w Polsce wciąż jest bardzo dobry czas na sprzedaż domu lub mieszkania , ponieważ jest bardzo mało domów i mieszkań i dużo osób zainteresowanych kupnem . Nie znaczy to jednak , że nie powinieneś podjąć wszelkich  kroków, aby zapewnić sobie najwyższą cenę sprzedaży  za swoją nieruchomość.

Jest Kilak prostych sposobów na to żeby w  stosunkowo łatwy sposób podnieść wartość sprzedawanej nieruchomość . Jeśli jesteś zainteresowany tematyką  przygotowania nieruchomość do sprzedaży,  ten artykuł jest dla Ciebie . Stosując te zasady nie będziesz miał problemu aby dobrze sprzedać swój dom.

 

  • Upewnij się, że Twój dom jest czysty i wolny od brzydkich zapachów

Brzydko pachnący, brudny dom jest głównym w tył zwrot dla potencjalnych nabywców twojego domu , którzy mogą obawiać się, że dom nie będzie w stanie seplenić ich wymagań co do standardów. Jeśli nie jesteś pewien, jak uzyskać swój dom czyste i wolne od zapachów na własną rękę, skorzystaj z usług firmy które się w tym specjalizują taka inwestycja na pewno się zwróci. Pamiętaj ,że sprzedając nieruchomość musisz zrobić na potencjalnym kupującym jak najlepsze wrażenie. To istotna sprawa bo ma wpływ na cena końcową transakcji kupna - sprzedaży

Zobacz nieruchomości w Niemczech: Next-Immo Immobilien Deutschland

  • Znalezienie nowego domu dla siebie

Chyba od tego trzeba tak naprawdę zacząć . Poszukiwanie nowego domu może być równie ekscytujące i inspirujące, jak i stresujące i męczące. Określ swoje pragnienia i potrzeby. Mając jasne wyobrażenie o tym, na ile możesz sobie pozwolić, możesz poszukać odpowiedniej nieruchomości, która spełni Twoje aktualne  kryteria. Jeśli musisz być blisko konkretnej szkoły, stacji lub nowego miejsca pracy, zidentyfikuj je na mapie, aby po obejrzeniu szczegółów sprzedaży móc szybko stwierdzić, czy nieruchomość jest wystarczająco blisko. Zrób listę wszystkich rzeczy, których potrzebujesz w nieruchomości.  Mając już nowy dom nie zaskoczy Cię szybka sprzedaż starego budynku

  • Wszelkie planowane remonty przed sprzedażowe konsultuj z zaufanym agentem nieruchomości

Jeśli rozważasz zrobienie jakichkolwiek większych remontów w budynku który zamierzasz sprzedać ,a które mogłyby wiązać się z dużym kosztem, powinieneś  porozmawiać z agentem nieruchomości i skonsultować z nim co się zamierza zrobić  - zwłaszcza jeśli trzeba będzie finansować te poprawki za pomocą pożyczki osobistej lub karty kredytowej.

Bardzo często modernizacje domu nie zapewniają dobrego zwrotu z inwestycji. A potencjalny nabywca woli płacić mniej za dom i naprawić go tak, jak chcą, a nie kupić nowo wyremontowany obiekt, który nie jest dostosowany do jego gustu i po zakupie budynku od nowa będzie wszystko zmieniał.

Zaufany agent nieruchomość doradzi, czy planowane przez nas remonty są dobrym pomysłem, aby doprowadzić swój dom do równości z sąsiedztwa lub czy jesteś lepiej sprzedać dom jak jest - potencjalnie w nieco niższej cenie .

  • Depersonalizacja budynku

Kupujący dom oczami wyobraźni  musi zobaczyć swój dom w najlepszym świetle i powinien być w stanie skupić się na najbardziej interesujących cechach nieruchomości, gdy go zwiedzają . Powinny one również być w stanie wyobrazić sobie siebie w domu który zamierza kupić . Pozostawione zdjęcia rodzinne i przedmioty osobiste w tym nie pomagają należy je usunąć. Tak żeby nie zakłócały tego.

Tak samo jeśli masz duży bałagan, może skończyć się zastawieniem przedmiotów i rzeczy   , które są atrakcyjne dla nabywców domu – takie jak ładny kominek lub wykończenia. Możesz sprawić, że twój dom będzie wyglądał na mniejszy i mniej atrakcyjny niż jest, wyłączając potencjalnych nabywców. A jeśli masz wiele spersonalizowanych szczegółów, potencjalni nabywcy mogą nie być w stanie wyobrazić sobie, że czynią to miejsce swoim własnym.

  • Zadbaj o drobne konserwacyjne

Wiele osób ma w domu drobne naprawy, które odkładają np. z braku czasu , ponieważ są niewygodne. To może być tak proste, jak uchwyt szafki spadając lub nieszczelny kran.

Niestety, te odroczone zadania konserwacyjne mogą być przeszkodą dla potencjalnych nabywców twojego domu, którzy mogą obawiać się, że dom był po prostu zaniedbany i jest mocno zniszczony. Aby uniknąć sytuacji, w której drobny problem zamienia się w dużą przeszkodę w znalezieniu kupca, zadbaj o te wszystkie  drobne naprawy. Ponieważ prawdopodobnie zostaną one zidentyfikowane podczas inspekcji domu kupującego i tak, najlepiej jest zająć się problemami z góry, zanim zakłócą one sprzedaż. Tego typu naprawy nie stanową za zwyczaj dużego kosztu a w zdecydowany sposób podniosą wartość sprzedawanego budynku

Nieruchomości we Francji sprawdź na : NEXT- IMMO Petites annonces immobilières

 

  • Wyeksponuj najlepsze cechy swojego domu

Kiedy przygotowujesz do sprzedaży swój dom, pomyśl o tych wszystkich rzeczach, które najbardziej lubisz w swojej nieruchomości - takich jak ładny ogród, piękny basen i podjazd ,  lub duże przestronne szafy. Odtwórz te funkcje, i wyeksponuj potencjalnemu klientowi tak żeby i on je zauważył i poznał piękno danego budynku twoimi oczami. Badania wskazują że kupujący któremu spodoba się nieruchomość jest w stanie zapłacić dużo więcej niż dana nieruchomość jest warta.  Dom przedstawiaj więc z najlepszej strony.

Zobacz nieruchomości w Wielkiej Brytanii na:  Property to rent  Next-Immo

Podejmując te sześć  kroków, mam nadzieję, że można sprzedać swój dom szybko i drogo J ,  Historyczna okazja, aby potencjalnie zaoszczędzić tysiące na swojej hipotece

Szanse są takie, że stopy procentowe nie pozostaną na wielodekadowym niskim poziomie przez dłuższy czas. Dlatego podjęcie działań dzisiaj jest kluczowe, czy chcesz refinansować i zmniejszyć swoją płatność hipoteczną lub jesteś gotowy, aby pociągnąć za spust na nowy zakup domu.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (1)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Mirek
  (7 września 2022, 15:35)
Super poradnik wiele ciekawych informacji dzięki