Orlen przekazał 51 tys. zł miastu Garwolin

Dodane 10 maja 2018, 11:46

Garwolin
Zdjęcie poglądowe: redakcja Miasto Garwolin zostało beneficjentem programu "Bezpieczna droga do szkoły", w ramach którego Fundacja ORLEN – DAR SERCA przekazała kwotę w wysokości 51 000,00 złotych przeznaczoną na poprawę oznakowania przejść dla pieszych zlokalizowanych przy ulicach: Korczaka, Al. Żwirki i Wigury, Al. Legionów oraz Rataja.

W ramach każdego przejścia dla pieszych zostaną wykonane niżej wymienione prace poprawiające w znacznym stopniu bezpieczeństwo:


- Wykonanie oznakowania poziomego przejść dla pieszych w technologii grubowarstwowej na czerwonym tle.
- Wykonanie mikro progów zwalniających w kolorze czerwonym tzw. linie wibracyjne.
- Oznakowanie pionowe przejść dla pieszych (znak D-6 i T-27) na żółtym tle (fluorescencyjne).

Zastosowanie powyższych rozwiązań poprawi widoczność przejść dla pieszych w bezpośredniej bliskości szkół podstawowych co wpłynie pozytywnie na bezpieczeństwo pieszych użytkowników ruchu drogowego, w szczególności dzieci do szkół.

Komentarze (4)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Obsrewator
  (11 maja 2018, 21:42)
To już wiadomo dlaczego w Garwolinie paliwo jest droższe o 25 groszy od np Kołbieli
Dziękuję Ci Orlen-ie
PzdrK.
BASIC
  (12 maja 2018, 07:26)
Każde działanie dla bezpieczeństwa i pieszych i kierowców , to dobra sprawa, popieram
Jaaa
  (14 maja 2018, 22:35)
Cena Paliwa jest uzależniona od konkurencji a nie od widzi mi sie. Konkurencja narzuca wysoką cenę , Orlen robi tak samo.
Ale nigdy wszystkim nie dogodzi.
ssn
  (21 maja 2018, 09:09)
Do ~Jaaa: widzę, że ktoś tu spał na ekonomii. Zdrowa konkurencja prowadzi do obniżenia cen, bo stacje ceną walczą o klientów. Tymczasem w Garwolinie mamy chyba zmowę cenową, bo ceny są wyższe nie tylko od kołbielskich, ale też dużo wyższe od warszawskich.