Orkiestra zagra z okazji XXII Dnia Papieskiego (16 października)

Dodane 12 października 2022, 09:36
Materiały prasowe 16 października w całej Polsce obchodzony będzie już po raz 22. Dzień Papieski. Z tej wyjątkowej okazji Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zaprasza na koncert Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Garwolinie.

Dokładnie w 44. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża obchodzony będzie 22. Dzień Papieski. W tym roku przyświeca mu hasło: Veritatis splendor  – „Blask prawdy”. To dziesiąta encyklika św. papieża Jana Pawła II o niektórych podstawowych problemach nauczania moralnego Kościoła, ogłoszona 6.08.1993 r.

W ramach obchodów Dnia Papieskiego w całej Polsce odbywają się różnego rodzaju wydarzenia kulturalne. Na tej mapie nie zabraknie także Garwolina. Zgodnie z kilkuletnią tradycją ze specjalnym koncertem przypominającym postać Jana Pawła II wystąpi Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Garwolinie. Kilkudziesięcioosobowy zespół pod batutą Zbigniewa Miętusa wykona pieśni religijne, dedykowane papieżowi i przez niego lubiane.

Koncert odbędzie się w niedzielę 16 października o godzinie 16:00 w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Wstęp wolny.

Informacja prasowa

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.