Operobus zabierze Cię do opery! (22 kwietnia)

Dodane 30 marca 2022, 09:23

Wojsko
Materiały promocyjne Warszawska Opera Kameralna, a w niej wspaniały wieczór z wyjątkowymi artystami. Na scenie: Alicja Węgorzewska, Olga Bończyk, Maciej Miecznikowski i Ryszard Minkiewicz w absolutnym przeboju teatralnym „Kwartet”. Przejazd tam i z powrotem. A wszystko to za jedyne 45 zł. Zainteresowani? Pędźcie do Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Warszawska Opera Kameralna realizuje projekt „Operobus”, dzięki któremu kultura jest na wyciągnięcie ręki. W ramach współpracy z ośrodkami kultury na Mazowszu organizowane są wyjazdy na spektakle w atrakcyjnych cenach. Uczestnicy nie płacą także za przejazd autobusem.

Właśnie w ramach takiej współpracy Centrum Sportu i Kultury wspólnie z Warszawską Operą Kameralną zaprasza na spektakl „Kwartet”. To absolutny przebój scen teatralnych, mistrzowsko napisany przez Ronalda Harwooda. Spektakl nawiązuje do słynnego fragmentu z opery „Rigoletto” Giuseppe Verdiego, ale to przede wszystkim studium czworga emerytowanych śpiewaków, prawdziwych weteranów sceny operowej. Spektakl, w którym zderzone jest nieuchronne przemijanie z wciąż żywą w bohaterach żądzą przygód, wręcz zachłannością na życie i jego uroki. – To opowieść o przetrwaniu. O przetrwaniu z godnością – podkreślał sam autor „Kwartetu”.

Za jego sprawą widzowie przeniosą się do Beecham House, luksusowego domu spokojnej starości dla muzyków. To tam co roku jego mieszkańcy w urodziny Giuseppe Verdiego przygotowują uroczysty koncert. Tym razem jest to wieczór szczególny, bowiem z powodów finansowych ośrodkowi grozi likwidacja, więc pensjonariusze postanawiają pomóc go uratować. Śpiewacy zapraszają do udziału w koncercie Jean – wielką operową diwę, ekscentryczną artystkę o niezwykle trudnym charakterze. Jakby tego było mało, była niegdyś żoną jednego z rezydentów, co powoduje dodatkowe komplikacje. Sceny zabawne płynnie przeplatają się z refleksją nad odchodzeniem w smugę cienia.

Na scenie wystąpią dobrze znani publiczności: Alicja Węgorzewska, Olga Bończyk, Maciej Miecznikowski i Ryszard Minkiewicz.

Spektakl odbędzie się 22 kwietnia o godzinie 19:00 w Basenie Artystycznym Warszawskiej Opery Kameralnej (ul. M. Konopnickiej 6). Wyjazd około godziny 17:00 z parkingu przy Pływalni Miejskiej „Garwolanka” w Garwolinie.

Całkowity koszt wyjazdu: 45 zł. Zapisy w sekretariacie Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie (ul. Nadwodna 1, tel. 25 682 20 51).

CSiK Garwolin

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.