Oleje do włosów — jak wykorzystać je do ochrony pasm?

Dodane 9 czerwca 2023, 09:44
Wiele pań narzeka na łamiące się, wiecznie nieposłuszne włosy, które — pomimo wielu starań posiadaczki — są szorstkie, rozdwojone i nieustannie się kruszą. W takiej sytuacji szczególnie istotne staje się opracowanie odpowiedniej dla potrzeb włosów pielęgnacji, złożonej z zabiegów wspierających kondycję i chroniących łodygi włosów przed uszkodzeniami na całej ich długości. W tym celu można wykorzystać substancje pochodzenia naturalnego, takie jak oleje roślinne.

Oleje do ochrony włosów — kto może z nich korzystać?

Przytoczony wyżej przykład mógłby sugerować, że zastosowanie olejów do ochrony włosów jest polecane tym paniom, które uskarżają się szorstkie i łamliwe włosy, w szczególności wysokoporowate. Choć w przypadku tego rodzaju pasm takie postępowanie jest szczególnie wskazane, korzyści z wprowadzenia go w swoją strategię pielęgnacyjną z pewnością odczują także właścicielki włosów o niższej porowatości.

Należy pamiętać, że odpowiednie zabezpieczenie niższych partii włosów chroni przed uszkodzeniami końcówek, które pod wpływem tarcia łatwo się rozdwajają. Dzięki temu zapobiegamy też przenoszeniu się zniszczeń na wyżej położone partie włosów. Odpowiednia ochrona pasm jest więc polecana każdemu, kto walczy o zdrowy wygląd i doskonałą kondycję włosów, w szczególności osobom, które próbują zapuścić włosy.

https://sklepanwen.pl

Oleje i serum na końcówki — skuteczna ochrona na co dzień

Jednym ze sposobów zastosowania olejów w pielęgnacji włosów jest użycie ich do ochrony najstarszych i najbardziej podatnych na uszkodzenia partii włosów, czyli końcówek. Aby zapobiec rozdwajaniu i wykruszaniu włosów na końcach, warto regularnie dbać o to, by były one jak najrzadziej narażone na ryzyko wycierania się o szorstki materiał ubrań lub poszewki poduszki, a także na ciągnięcie czy urywanie. Warto jednak także wprowadzić do swojej strategi pielęgnacyjnej odpowiednie kosmetyki, których zadaniem będzie zwiększenie elastyczności włosa i wygładzenie jego powierzchni.

Produkt zawierający naturalne oleje pozwoli także nawilżyć włosy i zapobiegać ich wysuszaniu, co ma szczególne znaczenie w przypadku ochrony włosów wysokoporowatych. Naturalne oleje do włosów oraz serum do wszystkich rodzajów pasm można znaleźć na przykład w ofercie polskiej marki Anwen, na stronie https://sklepanwen.pl/kategoria/serum-oleje-do-wlosow.

Olejowanie — prosty zabieg dla lepszej kondycji włosów

Wykorzystaj odżywczą moc olejów do ochrony włosów poprzez wprowadzenie do swojej pielęgnacji zabiegu olejowania. W przypadku większości typów włosów wystarczy  wykonywać je raz w tygodniu, by szybko zauważyć rezultaty regularnej pielęgnacji. Olejowanie polega na pokryciu włosów odrobiną oleju (wystarczy ok. łyżki w przypadku włosów sięgających piersi), odczekaniu kilkudziesięciu minut, a następnie zemulgowaniu oleju poprzez pokrycie pasm maską do włosów na ok. 20 minut. Olej powinien zostać dobrany do porowatości włosów. Rezultatem zabiegu są nawilżone, odżywione i lśniące włosy, które dzięki elastyczności i gładkiej powierzchni są bardziej odporne na uszkodzenia.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.