Od pięciu lat czekają na Łukasza

Dodane 22 czerwca 2017, 20:57

Sobolew
Zdjęcie: wikipedia.org 22 czerwca 2012 roku czterech polaków wypłynęło na wody fiordu Etne u zachodnich wybrzeży Norwegii. Łódź przewróciła się, jedno ciało zostało odnalezione. Po trzech mężczyznach, ślad zaginął. Jednym z nich był mieszkaniec naszego powiatu.

Dziś mija dokładnie pięć lat kiedy zawiadomiono, że czterech młodych mężczyzn z Polski zaginęło w Etnefjord. Mężczyźni wypłynęli w piątek w godzinach popołudniowych łodzią, mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, na wody fiordu Etne, na północ od miejscowości Haugesund. Około północy ich zaginięcie zgłosiła jedna z osób przebywająca na kempingu.

Polacy płynęli niewielką niezabudowaną łodzią silnikową z tworzywa sztucznego. Jak podała policja, na śrubie odnaleziono ślady żyłki rybackiej, co może świadczyć, że mogli mieć kłopot z silnikiem.

W piątek w nocy odnaleziono łódź, a także ciało jednego z Polaków, 28-latka z województwa warmińsko-mazurskiego. W nocy z soboty na niedzielę, około 2 kilometry od miejsca wyłowienia zwłok Polaka, ratownicy wyłowili dwie kurtki, z których jedna należała do 28-latka.

Po przerwanej w nocy akcji, w niedzielę rano ponownie rozpoczęto poszukiwania. Uczestniczyło w nich ponad 40 ochotników, służby, siedem łodzi ratunkowych oraz przewodnicy z psami tropiącymi.

Rozszerzono zakres poszukiwań - poza skanowaniem dna fiordu, którego głębokość wynosi ok. 190 metrów, akcja była prowadzona też na okolicznych wyspach oraz na morzu poza fiordem.

Trzej mężczyźni do dnia dzisiejszego są poszukiwani.

Łukasz Jaskulski z Sobolewa, który wówczas miał 26 lat, jest jednym z nich. Minęło pięć długich i ciężkich lat i teraz, w Polsce ojciec Wiesław Jaskulski oraz reszta rodziny czeka, aż syn wróci do domu. W to, że pechowej nocy utonął, nikt z bliskich nie wierzy.

Źródło: newseek.pl, grannar.no

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.