Oczarowani drewnem

Dodane 22 marca 2022, 07:58
Materiały prasowe Warsztaty, które pozwoliły uczniom zaznajomić się z podstawami wiedzy o drewnie i o maszynach do ich obróbki oraz ekspozycja niesamowitych wytworów z drewna to efekt wizyty w Centrum Sportu i Kultury uczniów i pedagogów z Zespołu Szkół Leśnych i Drzewnych w Garbatce-Letnisku. Wszytko związane z wystawą „Wyczarowane z drewna”, którą do 11 kwietnia można oglądać na holu górnym przy ulicy Nadwodnej 1.

Ekspozycja obejmuje kilkadziesiąt eksponatów: od prostych taboretów i warcab przez wyszukane krzesła, kołyski, fotele, instrumenty muzyczne aż do precyzyjnych, intarsjowanych stolików, a nawet modelu roweru i motoru w skali 1:1.

Wernisaż, który odbył się 17 marca, rozpoczął się odegraniem na rogu przez uczniów i pedagogów sygnału strzeleckiego. Następnie głos zabrała Luiza Kondej-Matusiak – kustosz Galerii Kotłownia, która przywitała przybyłych gości, przedstawicieli Urzędu Miasta, nauczycieli i uczniów. Po niej z mową do zebranych zwrócił się dyrektor placówki – Mirosław Dziedzicki. Opowiadał o rozwoju szkoły, systemie kształcenia i wybranych eksponatach.

Jeszcze przed wernisażem w pracowniach CSiK odbyły się warsztaty z robienia domków dla owadów i karmików. Uczestniczyli w nich uczniowie klasy 8 Szkoły Podstawowej nr 5. Pod czujnym okiem członków grupy pokazowej oraz nauczycieli przedmiotów technicznych garwolińscy uczniowie mogli pracować z piłami, wkrętarkami i pirografami.

CSiK zaprasza na wystawę. Wstęp wolny.

Informacja prasowa

 

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.