Ocieplali budynek, przyszedł sąsiad i mierzył do nich z broni

Dodane 12 października 2017, 19:44

Na sygnale
Zdjęcie poglądowe: internet Pracownicy jednej z garwolińskich firm zajmujących się ocieplaniem budynków, przeżyli chwilę grozy, gdy na placu budowy pojawił się mężczyzna mierzący do niech z broni palnej i grożący im śmiercią.

Brzmi jak początek kiepskiego filmu, jednak z pewnością trzem pracownikom firmy z Garwolina nie było do śmiechu. Do zdarzenia doszło na początku października w miejscowości Sobienie Szlacheckie pow. Otwocki. 

Podczas prac budowlanych trzech mężczyzn zostało napadniętych przez sąsiada posesji na której pracowali. - Mężczyzna wszedł niespodziewanie na teren podwórka z bronią w ręku. Jak się później okazało, nie miał pozwolenia na jej posiadanie. Celował w trzech pracowników, grożąc, że ich zabije - informuje iotwock.info.

Jak dodaje portal informacyjny powiatu otwockiego: Powodem była prawdopodobnie nietrzeźwość sprawcy, który pomylił dni tygodnia i oskarżył mężczyzn o hałasowanie w niedzielę. Jego zdaniem, ich praca zakłócała odpoczynek w święty dzień. Być może przez skutki alkoholu nie zdążył zauważyć, że było już poniedziałkowe popołudnie. Robotnicy, choć przestraszeni, zdołali obezwładnić napastnika, po czym wezwali policję z Sobień - Jezior. Sprawca został zatrzymany. 

Policjanci, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia poinformowali pracowników firmy budowlanej, ze sprawca napaści trafi na trzy miesiące do aresztu. Jednak 60-latek wyszedł z niego po 48 godzinach. 

To sąd zadecydował o jego wypuszczeniu, co oburzyło robotników, którzy nadal wykonują pracę na tym samym budynku.

Jak zapewnili poszkodowani – nie zamierzają pozostawić tej sprawy w takim stanie i zrobią wszystko, aby mężczyzna odpowiedział za nielegalne posiadanie broni oraz napad. Chcą dochodzić swoich praw, ponieważ -  jak każdy - dbają o własne bezpieczeństwo.

Więcej informacji o zdarzeniu: Napad z bronią w Sobieniach

iotwock.info/Marlena Rosłaniec

Komentarze (10)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Patryk
  (12 października 2017, 21:43)
taaa już widzę jaka to broń była skoro został wypuszczony tak szybko, jak zwykle rzetelność dziennikarza idealna
Facet
  (12 października 2017, 22:29)
Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.
Polak Duży
  (12 października 2017, 22:39)
Założę się że że to była zabawka na wodę albo wiatrówka na kuleczki, z której nawet guza nie da się nabić. W Sejmie Dobra Zmiana pracuje nad dostępem do broni dla normalnych ludzi, na wzór Szwajcarii czy USA, więc lewacka swołocz i siły ruskie trolle uprawiają dziennikarską propagandę, aby nas Polak nadal broni nie posiadał.
Wstyd i hańba. Precz z komuną i wrogami polski a zdrajców na szubienicę i zakopać w dole ze świńskim gnojem.
Polak
  (13 października 2017, 00:32)
Broń była prawdziwa , tylko trzeba mieć ,,plecy,, i można mieć wszystkich w du...pie.!
23
  (13 października 2017, 12:00)
Bron byla prawdziwa i to do nas mierzyl ta bronia!! Wstawic wam zdjecie dokumentow z policji ze bron byla palna i szesc sztuk amunicji w magazynku😡😡
Irek
  (13 października 2017, 15:32)
Ja chętnie poproszę te zdięcia
Kiii
  (13 października 2017, 16:19)
TO PRAWDA. Miał ostrą broń, 6 sztuk amunicji, przeładował. SPRĘŻYNA ZESZŁA. CAŁE SZCZĘŚCIE ŻE BROŃ NIE WYPALIŁA. LUDZIE NA WSI WIEDZĄ ŻE PRACOWAŁ W CZECHACH. UBEK.
23
  (14 października 2017, 07:10)
Nie jeden na tym miejscu mialby pory pelne najlepiej tylko cwaniakowac przez komentarze debile
23
  (14 października 2017, 07:11)
Najlepiej tylko kogos komentowac a nie wiedziec nic wogole
Wbu
  (24 listopada 2017, 22:50)
Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.