Ochnik z nagrodą prezydenta

Dodane 8 października 2019, 22:52

Garwolin
YouTube 8 października podczas Kongresu 590. Marcin Ochnik odebrał w rąk Andrzeja Dudy Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP.

W Jasionce koło Rzeszowa zakończyła się dziś (8.10) 4. edycja Kongresu 590. W takcie dwudniowych obrad z uczestnikami spotkali się m.in. prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.

Podczas dzisiejszej gali prezydent RP, Andrzej Duda, wręczył osiem nagród w następujących kategoriach: Lider MŚP, Narodowy sukces, Międzynarodowy sukces, Odpowiedzialny biznes, Firma rodzinna, Startup_PL, Badania i rozwój oraz Nagroda indywidualna.

Garwolińska firma Ochnik, która w tym roku świętowała 30-lecie powstania otrzymała nagrodę w kategorii Firma Rodzinna. Ochnik pokonał dwie inne firmy nominowane w tej kategorii: ABC oraz LUG SA. 

Nagrodzeni:

NAGRODA INDYWIDUALNA
Czesław Lang
Polski sportowiec, kolarz, szef wyścigu Tour de Pologne

NARODOWY SUKCES
LPP S.A.
Spółka powstała w 1991 roku, w Gdańsku. W ciągu 25 lat swej działalności stała się jednym
z najdynamiczniej rozwijających się polskich producentów i dystrybutorów odzieży.

MIĘDZYNARODOWY SUKCES:
Olimp Laboratories Sp. z o. o.
Firma ma swoją siedzibę w Dębicy (województwo podkarpackie). Powstała w 1990 roku. Zajmuje się produkcją suplementów diety, dietetycznych środków spożywczych oraz produktów leczniczych i wyrobów kwalifikowanych do żywności funkcjonalnej.

ODPOWIEDZIALNY BIZNES:
Marco Sp. z o. o.
To rodzinne przedsiębiorstwo z całkowicie polskim kapitałem powstało w 2000 r. w Gliwicach (województwo śląskie). Jest niewątpliwym liderem w zakresie specjalistycznych elementów znakowania i identyfikacji produktów do przemysłu.

FIRMA RODZINNA
Ochnik S.A.
Przedsiębiorstwo rodzinne założone w 1989 roku, z siedzibą w Garwolinie (województwo mazowieckie). Historia marki rozpoczęła się od zaprojektowania i uszycia pierwszego egzemplarza skórzanej kurtki.

Startup_PL
Warsaw Genomics Sp. z o. o. sp. k.
Została założona w 2015 roku. Jej siedziba znajduje się w Warszawie. Świadczy usługi diagnostyki genetycznej oparte o nowoczesne metody diagnostyczne.

BADANIA I ROZWÓJ
Medical Inventi S.A.
Spółka została założona w 2011 roku jako spółka spin-off w wyniku połączenia środowiska nauki (Uniwersytet Medyczny w Lublinie, naukowcy – autorzy patentu) z biznesem (inwestorzy prywatni).

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.