OCHNIK dla szpitali

Dodane 2 kwietnia 2020, 19:20

Garwolin
Materiały prasowe Firma OCHNIK uszyła dla szpitala w Garwolinie fartuchy i maski ochronne.

OCHNIK S.A. przekazał dyrekcji Szpitala Powiatowego w Garwolinie 80 fartuchów barierowych oraz 80 masek ochronnych. Firma chce w ten sposób pomóc personelowi medycznemu, który ratując życie innych, naraża własne bezpieczeństwo.

OCHNIK od wielu lat aktywnie współpracuje z instytucjami i organizacjami pożytku publicznego prowadzącymi działalność na terenie powiatu garwolińskiego. – W miarę naszych możliwości, jako firma zaangażowana społecznie, staramy się wspierać lokalne inicjatywy. Tym razem, w związku ze szczególną sytuacją spowodowaną epidemią nowego koronawirusa, której skutki odczuwa także garwolińska służba zdrowia, postanowiliśmy wesprzeć nasz miejscowy szpital – mówi Marcin Ochnik, prezes zarządu OCHNIK S.A.

Z materiału, którym dysponowała firma, udało się uszyć 80 fartuchów i masek ochronnych. – Przygotowaliśmy formy i wykroje, a po akceptacji pierwszego egzemplarza przystąpiliśmy do produkcji kolejnych. Przy projekcie zaangażowanych było 19 osób, które pracowały z dużym zapałem. W tym trudnym czasie każdy z nas chce pomagać tak, jak potrafi – opowiada Barbara Dziubak, manager ds. produkcji w OCHNIK S.A. Jest to pierwszy etap pomocy firmy dla garwolińskiego szpitala. Wkrótce krawcowe OCHNIKA uszyją kolejną partię masek ochronnych.

Kolejnym pomysłem marki, który ma wesprzeć służbę zdrowia, jest inicjatywa #sercedlaszpitali. – Od 7 lat pod hasłem Wspólnie możemy więcej organizowaliśmy w naszych salonach wiosenną akcję charytatywną na rzecz stowarzyszeń niosących pomoc dzieciom. W tym roku, ze względu na zagrożenie, z którym mierzy się cały świat, postawiliśmy przed sobą inny cel. Szanując i doceniając ciężką pracę i wielkie zaangażowanie lekarzy, pielęgniarek, ratowników oraz przedstawicieli innych zawodów medycznych, postanowiliśmy przyłączyć się do ogólnopolskiej zbiórki na walkę z COVID-19 prowadzonej przez Fundację Siepomagamówi prezes Marcin Ochnik.

Całkowity dochód ze sprzedaży portfeli w kształcie serca z kolekcji wiosna-lato 2020 zasili zbiórkę „Wspieramy polską służbę zdrowia w czasie walki z epidemią COVID-19”, z której środki przeznaczone zostaną na doposażenie szpitali w niezbędny sprzęt. Portfele-serduszka można kupić w sklepie internetowym marki (www.ochnik.com) w cenie 79,90 zł.

Komentarze (6)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Gość
  (2 kwietnia 2020, 20:05)
Dobra reklama nie jest zła, szkoda że nikt nie napisze ile serca wkładają dziewczyny wolontariuszki, które szyją maseczki i odzież dla szpitala w Garwolinie i innych placówek.
Ja
  (3 kwietnia 2020, 10:14)
To reklama firmy ochnik?
Gosc
  (3 kwietnia 2020, 16:35)
Faktycznie się rzucili, taka firma, a 80 maseczek, tyle zużywa się podczas jednego dyżuru... Trochę żenua😁
Ree
  (4 kwietnia 2020, 20:50)
STOP KRYPTO REKLAMIE
Gosc
  (5 kwietnia 2020, 19:52)
Ilość nie powala. Wstydził bym się chwalić.
Ja
  (6 kwietnia 2020, 09:23)
To raczej reklama tych serduszek za 79,90 ( za darmo bym ich nie chciala). Żeby dać kasę na szpital nie muszę kupować nic u OCHNIK.