Nowi w garnizonie, nowi w Garwolinie

Dodane 11 stycznia 2019, 16:55
KWP Radom Szeregi Policji zasilili kolejni stróże prawa. Dziś 112 funkcjonariuszy, w tym 21 kobiet, w obecności swoich najbliższych oraz kierownictwa garnizonu mazowieckiego ślubowało na sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Teraz nowi mundurowi wyjadą na sześciomiesięczne szkolenie, gdzie poznają tajniki służby. Obecnie na Mazowszu służy 5346 policjantów. Dzisiejsze ślubowanie odbyło się w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu.


Policjantów przywitał Komendant Wojewódzki Policji insp. Tomasz Michułka, podkreślając jak trudna i odpowiedzialna jest to służba. Życzył wszystkim funkcjonariuszom sukcesów zawodowych oraz szybkich awansów. Rodzinom nowych stróżów prawa życzył wytrwałości i zrozumienia dla trudów tego zawodu. Do nowych funkcjonariuszy oraz ich rodzin swoje słowa skierowali także przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu podinspektor Dariusz Brzezicki oraz ks. kanonik Mirosława Dragiel, kapelan mazowieckich policjantów.

Podczas procedury rekrutacyjnej największą liczbę punktów zdobył post. Daniel Jaworski uzyskując 183 punkty na 220 możliwych, który służbę będzie pełnił w Komendzie Powiatowej Policji w Wyszkowie. Komendant Wojewódzki wyróżnił trójkę nowych policjantów, którzy podczas zmagań rekrutacyjnych zdobyli największą ilość punktów.

Teraz przed nowo przyjętymi funkcjonariuszami sześciomiesięczny kurs przygotowawczy, podczas którego zdobędą wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu przepisów prawa i taktyki policyjnej. Będą także doskonalić swoje umiejętności strzeleckie. Po tym czasie, w ramach adaptacji zawodowej, pełnić będą służby patrolowe w praktyce, weryfikując nabytą wcześniej wiedzę. Po odbyciu tego szkolenia wrócą do jednostek terenowych naszego województwa i tam pełnić będą dalszą służbę.

Funkcjonariusze po szkoleniu, służbę pełnić będą w 23 jednostkach naszego garnizonu w Ciechanowie - 3, Garwolinie - 2, Gostyninie - 2, Grójcu - 9, Kozienicach - 2, Łosicach - 1, Makowie Maz. - 2, Mławie - 2, Ostrołęce - 5, Ostrowi Maz. - 2, Płońsku - 6, Radomiu - 11, Siedlcach - 12, Sierpcu - 5, Sochaczewie - 8, Sokołowie Podl. - 3, Węgrowie - 5, Wyszkowie - 3, Zwoleniu - 1 , Żyrardowie - 5, SPPP w Płocku - 16, SPPP w Radomiu - 4, KWP zs. w Radomiu - 2.

Dzisiejsze ślubowanie było też okazją do wręczenia Odznak Zasłużony Policjant oraz Medali Za Zasługi dla Policji. Złotą Odznaką wyróżniony został mł. insp. Dariusz Krawczyk - Naczelnik Wydziału dw. z Korupcją KWP zs. w Radomiu; Srebrną Odznaką: nadkom. Radosław Cubala - Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej KWP zs. w Radomiu, podinsp. Andrzej Dziewulski - Komendant Miejski Policji w Siedlcach, podinsp. Edyta Marczewska - I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Żyrardowie; a Brązową Odznaką: nadkom. Mariusz Tersa z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP zs. w Radomiu. Brązowe Medale za Zasługi dla Policji otrzymali pracownicy Policji: Marek Kowalczyk z KMP w Siedlcach oraz Elżbieta Pichalska z KPP w Pułtusku.

SŁUŻBĘ W POLICJI MOŻE PEŁNIĆ: obywatel Polski o nieposzlakowanej opinii, który: nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe i korzystający z pełni praw publicznych, posiadający, co najmniej średnie wykształcenie, posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować. Obecnie na Mazowszu służy 5346 policjantów, wakatów jest obecnie 113. Planowane przyjęcia do służby w Policji w 2019 roku, to: 7.03, 21.05, 16.07, 12.09, 7.11 i 30.12.

KWP Radom

Komentarze (6)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
gość
  (11 stycznia 2019, 22:58)
ksiądz kanonik mirosława dragiel, kapelan mazowieckich policjantów,- co to jest ???.
Romantyk
  (12 stycznia 2019, 05:57)
Na co komu tyle darmozjadów?
Gurgur z Ninu
  (15 stycznia 2019, 09:38)
do Romantyk-...bez tych d... jak ich określiłeś, a dokładniej-bez ich poświęcenia,pracy i służby społeczeństwu,nie wyszedłbyś na ulicę. I więcej byłoby takich co z nożem po scenie biegają. Jak jesteś taki bohater to powiedz IM prosto w oczy!!!
Dziękuję za WASZĄ SŁUŻBĘ PANOWIE POLICJANCI Z GARWOLIŃSKIEJ KOMENDY POWIATOWEJ.
Gurgur do ciebie
  (16 stycznia 2019, 18:58)
Ten z nożem nie znalazł by się tam gdyby policja była na miejscu a nie z fotoradarem w krzakach....
Sebamati
  (17 stycznia 2019, 08:03)
Od zabezpieczenia imprezy była ochrona, policja zabezpieczała teren przyległy. Nawet tak proste rzeczy nie potrafią do was dotrzeć, ale hurr durr patola musi pomiauczeć.
stop hejtowi
  (17 stycznia 2019, 09:00)
Zastanówcie się co tu wypisujecie hejterzy. Co by nie napisać zawsze znajdziecie powód do obrażania innych. Hejtuje ten kto ma niskie poczucie wartości i tylko w komentarzach jako anonim chce poczuć się jakby był lepszy od innych. Polacy rodacy nie idźmy tą drogą.