Nowe tereny rekreacyjne w Garwolinie

Dodane 14 czerwca 2016, 13:36

Miasto Garwolin
Materiał prasowy/UM Garwolin Tereny położone po obu stronach rzeki Wilgi: okolice Netto i obszar za ogródkami działkowymi Relax, staną się miejscem rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców miasta i przyjezdnych.

W 2016 roku rozpoczęły się prace projektowe nad zagospodarowaniem terenów nad rzeką za pomnikiem 30 rozstrzelanych. Planowany park, o powierzchni 1,83 ha, będzie miejscem odpowiadającym na różne potrzeby: dla zwolenników aktywnego wypoczynku powstanie przystań kajakowa połączona z rzeką a także siłownia zewnętrzna.
Użytkownicy preferujący zabawy rodzinne znajdą w nowym parku plac zabaw, stoliki do gier planszowych i w szachy, zaś miłośnicy biesiad będą mogli skorzystać z altany z przystosowanym miejscem na grill.
W projekcie znalazły się wolne przestrzenie, które mogą stać się miejscem imprez plenerowych (wystawy, pikniki). Dzięki umieszczeniu kolekcji roślin tereny rekreacyjne będą również pełniły funkcję edukacyjną. Kolejnym miejscem, gdzie mieszkańcy będą mogli wypocząć na łonie natury są tereny tzw. starorzecza położone wzdłuż wału ze ścieżką spacerową, za ogródkami działkowymi „Relax” w stronę mostu w Leszczynach.
Inwestycje będą realizowane z funduszy z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i środków własnych miasta. Dwa wnioski zostały pozytywnie rozpatrzone przez Zarząd, dzięki czemu na tworzenie terenów zielonych Garwolin otrzymał kwotę w wysokości 47 844,84 zł.
Materiał prasowy

Komentarze (5)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
córka, żona, matka, babcia
  (14 czerwca 2016, 17:08)
Szkoda ,że najważniejszą inwestycją jest bezwzględnie przystań kajakowa i te kajaki pływające w szambie które płynie korytem rzeki Wilga. Brawo rządzący. Nawet pomyśleliście o grillowisku miejscu dla nocnej starszej młodzieży.
Zabrakło miejsca na to, co dzieci i młodzież chcą robić czyli placu do jazdy na rolkach , deskorolkach i hulajnogach. Oj zabrakło zdrowego myślenia !!!!!
Ale pewnie już wiadomo kto te kajaki będzie prowadził.
I na tym koniec grill i kajaki . The best is yet to come .
Edzia
  (15 czerwca 2016, 09:50)
Tylko zróbcie to tak, aby deszczyk tego nie zalewał..:)
altana z grillem
  (18 sierpnia 2016, 12:37)
trzeba udostępnić to miejsce w statucie miasta jako strefa browar bez mandatu :D
Jakiś
  (31 sierpnia 2016, 10:36)
I zamiast chodnika zrobić reprezentatywne centrum miasta, ktoś wpadł na pomysł jak utopić w kieszeniach ,,ziomali'' kilka groszy. Brawo za pomysłowość oderwaną od rzeczywistości !!! Zrobi się przystań dla kajaków to będzie ktoś mógł otworzyć biznes z kajakami, to mu się odda. I już widzę te leżaki poustawiane w trawie po kolana i koszonej przed imprezą miejską (widać to w okolicach górki Mikulskiego), rośliny dosadzane co sezon (no bo wieloletnie się jakoś nigdzie nie przyjmują ;) ). A wystarczy odwiedzić kilka całkiem blisko położonych miast i zobaczyć jak zagospodarować tereny miejskie żeby mieszkańcy naprawdę z nich korzystali. No i może busiki lokalnej firmy będą mogły korzystać z dodatkowego parkingu (będzie trochę bliżej niż pod Netto).
rollerrskate18
  (28 marca 2018, 21:17)
Mi osobiście nie podoba się ten pomysł . Ja bardzo kocham jazdę na wrotkach i uważam że w Garwolinie powinien powstać skatepark. Po co komu te głupie kajaki oczywiście jeżeli ktoś lubi to niech lubi ale to jest moje zdanie. Skoro Garwolin dostał 47844 tyś. To niech wykorzysta je w dobry sposób.
Zapraszam również na stronę Gazety.pl ponieważ tam się udzielam i można ze mną podyskutować na ten tema.Wystarczy że w wyszukiwarce wpisać ,, Ankieta na temat utworzenia skateparku w Garwolinie "
Było by mi bardzo miło gdybyście udostępniali mnie znajomym. To by mi bardzo pomogło.
Dziękuję