Noga z gazu! Dziś policja używa nowoczesnego miernika prędkości TruCAM

Dodane 16 marca 2018, 08:16
Zdjęcie poglądowe: redakcja W roku 2018 w okresie od 01 stycznia do 11 marca kierujący pojazdami spowodowali 916 zdarzeń drogowych, gdzie podstawową przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. W zdarzeniach tych śmierć poniosło 13 osób , a dalszych 144 zostało rannych.

Mając zatem na względzie potrzebę poprawy przestrzegania przez kierujących przepisów dotyczących prędkości jazdy oraz realizując założenia NP BRD w dniu 16.03.2018 r., w godz. 08:00 – 17:00 na terenie 18 jednostek Policji garnizonu mazowieckiego przeprowadzone zostaną działania pod nazwą „NOGA Z GAZU!”

Garwolińska drogówka od połowy lutego dysponuje nowym laserowym miernikiem TrueCAM z możliwością zapisu obrazu video w trakcie całego cyklu pomiaru. Zastosowanie tego urządzenia pozwala na zarejestrowanie wykroczeń, bez konieczności zatrzymywania kierującego.
Celem działań jest:

Wydział Ruchu Drogowego KWP zs. w Radomiu

    uświadomienie kierującym jak dużym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego oraz przyczyną większości zdarzeń drogowych jest przekraczanie lub niedostosowanie prędkości do przepisów lub warunków ruchu.

    Rozpowszechnienie za pośrednictwem środków masowego przekazu informacji na temat problemu polegającego na powszechnym nieprzestrzeganiu ograniczeń prędkości przez kierujących oraz skutków zdarzeń drogowych spowodowanych niedostosowaniem prędkości do warunków ruchu, a także podejmowanych przez Policję działań zapobiegawczych w tym zakresie.

    Zwiększenie wrażliwości i wzmocnienie w społeczeństwie braku akceptacji dla tego typu zachowań.

Komentarze (1)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Gryyyy....
  (18 marca 2018, 05:38)
Ciekawe czy im poziom inteligencji mierzą ..... kolejny badziew dla małych chlopcow