Nietrzeźwy kierowca wylądował w rowie

Dodane 23 stycznia 2023, 11:09

Na sygnale
Zdjęcie poglądowe: policja Policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym kierowcy, który w Wildze na ulicy Puławskiej wjechał samochodem do rowu. Okazało się, że 22-letni mieszkaniec powiatu węgrowskiego miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Całe szczęście nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał. Mężczyzna już stracił prawo jazdy. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

W nocy z 21 na 22 stycznia po godz. 3 do garwolińskiej komendy wpłynęło zgłoszenie, że w Wildze na ul. Puławskiej samochód osobowy wpadł do rowu, a kierowca może być nietrzeźwy. Na miejscu zjawili się policjanci z miejscowego posterunku oraz ruchu drogowego. Okazało się, że 22-letni mieszkaniec powiatu węgrowskiego, który kierował nissanem, jest nietrzeźwy, Badanie wykazało, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierowcy. Niedługo odpowie przed sądem za  przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na co najmniej 3 lata oraz wysoka kara finansowa.

Każdy pijany na drodze to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Odpowiedzialny kierowca to taki, który bierze odpowiedzialność za zdrowie i życie nie tylko swoje, ale również innych użytkowników dróg. Pamiętajmy:

  • uwaga kierowcy pod wpływem alkoholu jest rozproszona, a reakcja opóźniona,
  • pojawiają się problemy z ostrością widzenia, zawęża się pole widzenia,
  • alkohol prowadzi do zaburzenia możliwości oceny sytuacji, powoduje nadmierne pobudzenie lub wręcz przeciwnie – senność,
  • kierowcy pod wpływem alkoholu mają problemy z niezwykle ważną z punktu widzenia bezpieczeństwa na drodze koordynacją ruchową, a zdolność szybkiego podejmowania decyzji zawodzi.

mł. asp. Małgorzata Pychner

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.