Niemiecki urząd ostrzega przed tabletem spod Garwolina

Dodane 27 lutego 2019, 14:12

Garwolin
Zdjęcie poglądowe Niemiecki Urząd Bezpieczeństwa Informatycznego (BSI) ostrzegł konsumentów przed kupnem tableta marki Krüger&Matz, należącej do polskiej firmy Lechpol Eleconics.

Jak twierdzą eksperci BSI tablet Krüger&Matz typu Eagle 804 zawiera złośliwe oprogramowanie (tzw. malware), które bez wiedzy użytkownika nawiązuje kontakt z określonym serwerem. W ten sposób tablet narażony jest na zainfekowanie wirusami lub atak hakerski.

Tablet Eagle 804 można było kupić w Niemczech za pośrednictwem portalu amazon. Po poinformowaniu przez BSI amazon wycofał tablet ze sprzedaży.

Marka Krüger&Matz należy do firmy Lechpol Electronics z siedzibą w Miętnem koło Garwolina.

Oprócz tabletu Krüger&Matz Eagle 804 BSI ostrzegł także przed kupnem chińskich smartfonów Ulefone S8 Pro oraz Blackview A10.

Tekst i źródło: Niemiecki urząd ostrzega przed tabletem polskiej marki 

 

Oświadczenie Krüger&Matz

W nawiązaniu do doniesień niemieckiego Urzędu Bezpieczeństwa Informatycznego informujemy, że poddany badaniom tablet EAGLE 804, model KM0804.1 został wprowadzony na polski rynek w listopadzie 2017 roku. Wszystkie urządzenia mobilne, które wprowadzamy do oferty przechodzą szereg testów Googla, także tych dotyczących zabezpieczeń, które po pozytywnym zakończeniu zyskują certyfikat. Tak było też i w tym przypadku, urządzenie jest certyfikowane, co świadczy o tym, że nie stanowiło żadnych zagrożeń. W trosce o naszych klientów, staramy się na bieżąco reagować na wszelkie doniesienia i wprowadzać security patch do oferowanych urządzeń - obecnie pracujemy nad wdrożeniem poprawek wydanych w lutym br. do dostępnych w bieżącej ofercie urządzeń.

Jednocześnie nie jesteśmy w stanie odnieść się w tak krótkim czasie do prezentowanych w niemieckich mediach doniesień. Uważamy, że jedyna wymiana danych z serwerem jaka może zachodzić w tym modelu, to wysyłanie informacji diagnostycznych do serwera OTA, celem sprawdzenia dostępnej aktualizacji. Bezpieczeństwo danych naszych klientów jest dla nas bardzo ważne, dlatego nie bagatelizujemy zgłaszanych do nas potencjalnych zagrożeń. Obecnie analizujemy informacje z BSI, by jak najszybciej wyjaśnić ten temat.

Z poważaniem

Mariusz Leszek,
CEO Lechpol Electronics

Komentarze (6)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
JA
  (27 lutego 2019, 14:20)
siedzibą w Międnie - CHYBA MIĘTNE
000
  (27 lutego 2019, 14:26)
Z siedzibą w Mielnie a nie miednie
Edzia
  (27 lutego 2019, 14:27)
A gdzie jest ta miejscowość Międno koło Garwolina bo nie kojarzę...:)
Mm
  (27 lutego 2019, 18:14)
Tylko winny sie tlumaczy!!!
wstyd
  (28 lutego 2019, 12:43)
Co to znaczy Mariusz Leszek?? Może by się gość z nazwiska podpisał a nie pierwsze i drugie imię wali.
Xyz
  (24 marca 2019, 06:44)
Mariusz Leszek to co piszesz to jest wstyd bo Leszek to nazwisko jak kojarzysz firmę LECHPOL to właśnie od nazwiska Leszek. Zanim napiszesz coś to się łosiu dwa razy zastanów i zasięgnij informacji