Niemal codziennie dochodzi do pożaru na terenie naszego powiatu

Dodane 19 stycznia 2021, 10:32

Na sygnale
Zdjęcie poglądowe Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 11 do 17 stycznia 2021r.

11 styczeń 2021 r.

Pożar budynku przy ul. Kościuszki w Garwolinie
Po godz. 3 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze drewnianego budynku, który nie był zamieszkały. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczyły cztery zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Józefowie, gm Górzno
Przed godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na trasie S17 w Józefowie, w którym uczestniczył samochód osobowy i ciężarowy. Osoba podróżująca pojazdem osobowym znajdowała się pod opieką zespołu ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

13 styczeń 2021 r.


Zdarzenie drogowe w Lipówkach
Po godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na trasie S17 w Lipówkach, w którym uczestniczył samochód ciężarowy i dostawczy. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

14 styczeń 2021 r.


Pożar samochodu osobowego w Starowoli
Przed godz. 1 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze samochodu osobowego w Starowoli. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego prądu wody na palącą się komorę silnika, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.


Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Trzciance
Po godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Trzciance. Działania zastępów straży polegały na wygaszeniu pieca, podaniu jednego prądu proszku do komina i usunięciu pozostałości sadzy. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.


Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Górznie
Po godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Górznie. Działania zastępów straży polegały na wygaszeniu pieca, podaniu jednego prądu proszku do komina i usunięciu pozostałości sadzy. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.


15 styczeń 2021 r.


Tlenek węgla w budynku mieszkalnym w Łaskarzewie
Po godz. 1 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o możliwości występowania tlenku węgla w pomieszczeniu, gdzie znajduje się piec gazowy. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i sprawdzeniu pomieszczenia miernikiem wielogazowym. Urządzenie wykazało tlenek węgla w pomieszczeniu, w związku z tym wyłączono piec, przewietrzono pomieszczenie i zalecono dokonanie przeglądu urządzenia przez uprawnioną osobę. W akcji trwającej jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.


16 styczeń 2021 r.


Pożar budynku jednorodzinnego na Osiedlu Wilga
Przed godz. 3 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze drewnianego sufitu w budynku mieszkalnym na Osiedlu Wilga. Właściciel przed przybyciem straży ugasił pożar przy użyciu gaśnicy proszkowej. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu nadpalonych desek z sufitu. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Talubie
Po godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Talubie, w którym uczestniczył samochód osobowy i dostawczy. W wyniku zderzenia poszkodowana została jedna osoba, której strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Pożar poddasza budynku jednorodzinnego w Korytnicy
Po godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku jednorodzinnego w Korytnicy. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego prądu wody na poddasze, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie usunięto nadpalone elementy więźby dachowej i sprawdzono poddasze kamerą termowizyjna, nie stwierdzając zagrożenia. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.


17 styczeń 2021 r.


Pożar samochodu osobowego w Lucinie
Po godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze samochodu osobowego w Lucinie. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego prądu wody na palącą się komorę silnika, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Stoczku.
O godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Stoczku. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca, podaniu jednego prądu proszku do komina i usunięciu pozostałości sadzy z przewodu kominowego. W akcji trwającej dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.