Nie zatrzymał się do kontroli, ruszyli za nim w pościg

Dodane 20 marca 2019, 09:57

Na sygnale
Zdjęcie poglądowe Policjanci z garwolińskiej drogówki w miejscowości Piastów zatrzymali po pościgu kierującego samochodem osobowym vw, który jak się okazało miał ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Na dodatek prowadził pojazd mimo zakazu sądowego.

Wczoraj policjanci z garwolińskiej drogówki podczas kontroli pojazdów na drodze powiatowej w miejscowości Piastów próbowali zatrzymać pojazd VW Golf, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość. Jednak siedzący za kierownicą mężczyzna nie zatrzymał pojazdu na wyraźny sygnał dawany przez umundurowanego funkcjonariusza Policji i kontynuował jazdę. Za samochodem policjanci ruszyli w pościg. Po chwili zatrzymali uciekającego. Kierującym okazał się 24-letni mieszkaniec gminy Kłoczew. Po przebadaniu go na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że miał ponad promil, ponadto kierował nie stosując się do sądowego zakazu.

Mężczyzna popełnił trzy przestępstwa i wykroczenie: prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, niestosowanie się do wyroku sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, niezatrzymanie się do kontroli na polecenie policjanta oraz przekroczenie dozwolonej prędkości. Sądy nie wykazują się pobłażliwością i oprócz grzywny, nakładają na takiego kierującego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet do 15 lat. Dodatkowo mężczyzna może trafić na 5 lat do więzienia.

Policjanci apelują o rozsądek i przypominają, że nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych.

Komentarze (5)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
polskie sądy
  (20 marca 2019, 10:57)
no to teraz dostanie 500 zł mandatu (którego i tak nie zapłaci) i kolejny zakaz sądowy (którego i tak nie będzie przestrzegał)
Janusz
  (20 marca 2019, 22:36)
Jeżeli nie zapłaci mandatu i nie będzie się stosował do zakazu sądu to trafi za kratki. Szkoda, że to też trzeba tłumaczyć.
Jan III Sobieski
  (21 marca 2019, 08:31)
Janusz, szkoda strzępić ryja, typowy polaczek na wszystko będzie narzekał.
Kierowca
  (22 marca 2019, 10:41)
A gdzie byli rodzice pytam?
Oto
  (24 marca 2019, 19:02)
Koledzy to 500 bylo dawno i nie prawda za druge take zdazenie kolega zarobi od 5000 do 10000zl teraz tak