Nie można tego wymazać z głowy...

Dodane 18 września 2017, 20:55

Na sygnale, Sobolew
Zdjęcie: Wojciech

Dziś o godzinie 16.00 w miejscowości Przyłęk (gm. Sobolew) doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego. Auto wypadło z drogi i uderzyło w drzewo, wyrywając je. Choć o samym zdarzeniu już pisaliśmy w artykule: Dwóch mężczyzn walczy o życie chcielibyśmy jeszcze raz, tym razem z perspektywy świadków zdarzenia opisać sytuację. 

- Było tylko wielkie bum bokiem w drzewo - rozpoczął smutną relację ze zdarzenia Wojciech, świadek wypadku, dodając: - Samochód jadący z naprzeciwka, uderzył w drzewo. Wydawało się, że w aucie jest tylko jedna osoba. Kierowca bowiem wpadł na miejsce pasażera (nie miał zapiętych pasów) i wcisnęło go strasznie na prawą stronę. Pasażer, gdyby nie pasy, zmarłby na miejscu:(. 

Niestety, ciąg dalszy historii jest równie smutny i przerażający: - Samochód Audi A6 jadący z naprzeciwka (od Przyłęka) na łagodnym łuku drogi zaczął tracić trajektorię jazdy. Nie ustabilizował pojazdu na prostej i zakręciło go uderzając lewym bokiem w wierzbę, którą wyrwało z korzeniami. Był mocny brak kontroli nad pojazdem zjeżdżającym ślizgiem bocznym na pobocze. Widok dla mnie wstrząsający. Pasażer dawał oznaki życia. Kolega, bardzo aktywny podniósł mu głowę i dzięki temu zaczął oddychać. Kierowca nieruchomy, wciśnięty gdzieś między przednie siedzenia.  


Jak wyjaśnia Wojciech, w wypadku mogło uczestniczyć więcej osób, na szczęście udało się uniknąć czołówki: - Zdjęcia zrobiłem po kilku minutach akcji ratowniczej. Gdy już można było sięgnąć po telefon i nie wypadał z rąk - z wrażenia. Było już słychać syreny straży pożarnej. Dziewczyna, która jechała z naprzeciwka Audi ledwo uszła z życiem. Zatrzymała się wyjątkowo ostrożnie... i sprawcy wypadku ominęli ją w niewielkim stopniu. O kurcze, nie można tego wymazać z głowy...

Kilkanaście minut po zajściu na miejscu pojawiły się służby ratunkowe. Strażacy wycieli przy użyciu urządzeń hydraulicznych obu mężczyzn z auta. Jednego z nich do szpitala przetransportował helikopter, drugiego zespół karetki pogotowia.   

Komentarze (19)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Polak
  (18 września 2017, 21:14)
W Polsce nie ma helikopterów, są ŚMIGŁOWCE, jesteśmy w Polsce, jesteśmy polakami, to wyrażajmy się po polsku. Jak tak dalej pójdzie, to własne imię i nazwisko będziemy wymawiać z angielska.
Polka
  (18 września 2017, 21:25)
Oczywiście to jest najistotniejsze....helikopter ....
Paweł - Grek
  (18 września 2017, 21:35)
Termin helikopter wywodzi się z języka greckiego i oznacza dosłownie " wirujace śmigło " z greckiego helios petron
Więc może zacznijmy wymawiać własne imię i nazwisko po grecku nie angielsku 😂
fre
  (18 września 2017, 21:38)
Zginęli czy polegli?
Gość
  (18 września 2017, 22:10)
Człowiek w stanie ciężkim a Wy pokazujecie jego tragedię dla fejmu?
Siema
  (18 września 2017, 22:21)
Moge dostac na maila zdjecie bez zamazanych szczegolow?
Tomek
  (19 września 2017, 06:13)
Helikopter tak zna każdy ta maszynę od urodzenia więc skończ być głupio mądry
Ludzieeee ogarnijcie sie!
  (19 września 2017, 20:01)
Zdjecie zostało wykonane przed pomocą medyczną jeszcze osoby są w środku a wy zamiast pomagać to zdjecia robicie? czytam artykuły i pozdrowienia do pana Wojtka! który nie ma co robić tylko robi sensacje z czyjejś tragedii.. rodzina też ma internet i dla rodziny to jest cieżki widok jak widać jeszcze bliskich w pojezdzie roztrzaskanym.. Panie wojciechu nie życze panu żeby pan musiał czytać jak ktoś robi sensacje z tragedni jeśli sie przydarzy komuś z pana rodziny.. No ale jeśli ktoś ma wiecej głupoty od zdrowego rozsądku to tak jest..
dziadek ubek
  (19 września 2017, 20:46)
jak ktos ma filmik to prosze na bestgore wrzucic
jacek
  (19 września 2017, 21:13)
Może zamiast sporu helikopter- śmigłowiec (nie łapmy się za słówka,czy ma to wpływ na tak ciężkie zdarzenie) pochwalmy Pana który zrobił stabilizację kręgosłupa szyjnego, udrożnił drogi oddechowe na miejscu zdarzenia .Oby na naszym powiecie jeśli będzie taka potrzeba ,było więcej ludzi niosących pomoc ludziom poszkodowanym.Brawo Strażacy którzy bardzo szybko i profesjonalnie działali na miejscu zdarzenia.Brawo dla zespołu karetki i śmigłowca za precyzję .Mamy wspaniałe i szybko działające służby pozwólmy im pracować i umożliwiajmy im szybkie dotarcie do poszkodowanych robiąc korytarz życia na Polskich drogach.Dziękuję.
czytelniczka ...
  (19 września 2017, 21:41)
No debile ludzie mogli zginąć a oni o tym co lata ... A może keszcze czy była krew ... opanuj się narodzie i trochę współczucia dla innych to nie cyrk ... ( proszę o zdjęcia albo filmik ) to nie mapa na trapezu tylko ludzie ciężko ranni ... wstyd mi za takich ludzi ...
Anonim Drwal XD
  (20 września 2017, 14:06)
stom hejterom
Tak powinno być
  (20 września 2017, 21:10)
Moim zdaniem takie rzeczy trzeba pokozywac i o nich pisac. Nic tak nie wpływa na wyobraźnie!
Ja
  (20 września 2017, 22:16)
Przyznam racje panu jackowi szybko pojawiły sie służby policji oraz straży pożarnej. dosłownie kilka minut i byli. brawo panowie.
Ewelina
  (22 września 2017, 09:15)
Jakiem prawem publikujecie zdjęcia z poszkodowanym?!!!! Czy świadek zdarzenia robiąc zdjęcia i wysyłając je na jakże wspaniały portal pomyślał o rodzinie?!!!! Co musi czuć mama i najbliżsi widząc takie zdjęcia????! Nie! Bo po co ?! Szanowny Panie Wojciechu chciałeś Pan zabłyszczeć? Być szlachetnym i pokazać wszystkim co się stało? no gratulacje istnie moralna postawa!!!! I te komentarze.... jak to wszystko czytam i patrzę na zdjęcia :( ludzie zerujecie na ludzkiej tragedii! Widzę, że nawet sam portal bierze wszystko jak leci ( zdjęcia) nie zastanawiając się nad dalszymi konsekwencjami!
Nie pozdrawiam
Wkurzona
  (22 września 2017, 22:38)
Dodałam już swój komentarz pod postem na Facebooku więc dodam i tu.... Szanowny Panie świadku zdarzenia skąd Pan wie że gdyby pasażer nie miał zapiętych pasów to zginąłby na miejscu??? Widzi Pan przyszłość??? Zgłoszę się zatem po wróżbę!!! Po drugie dlaczego zamiast udzielać pomocy robił Pan zdjęcia??? Był Pan przy wypadku a dopiero nadjeżdżający koledzy udzieli pomocy... Lepiej strzelać foty dla sensacji niż ratować?? Gardzę taką postawą.... Z tego co słyszałam to rodzina uczestnika wypadku szuka Pana żeby pozwać za nieudzielenie pierwszej pomocy..... Mam nadzieję że im się to uda !!
Zła
  (23 września 2017, 16:41)
Dlaczego mój komentarz nie został dodany???? cenzura?
Ja
  (16 października 2017, 02:20)
Yyyyy rozumiem, ze negatywne komentarze są wynikiem świadomego zapoznania się z artykułem i zdjęciami😛 i to jest ten Twój szacunek dla rodziny...
90% ludzi jest bez IQ
Zawiedziony
  (4 listopada 2017, 21:57)
Kiedy czytam takie komentarze- żałuję że nie urodziłem się w Australii.Jestem przekonany,że większość piszących komentarze nie wie,że jest taki kraj - a nawet kontynent(wraz z Oceanią).
To są pierwsze dorosłe osoby pokolenia po 89 roku.Lepiej nie będzie.