Nie mógł utrzymać się na nogach, ale kierował samochodem

Dodane 27 lipca 2020, 09:37

Na sygnale
Zdjęcie poglądowe: Pixabay.com Policjantem jest się niezależnie od sytuacji, a każdy dzień przynosi wiele wyzwań, nie tylko na służbie. I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Garwolinie wraz z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Pijany mężczyzna miał ponad 2,20 promila alkoholu w organizmie. Teraz będzie on odpowiadał przed sądem. Reagujmy widząc pijanego kierowcę. Może to zapobiec wielu tragediom.

W piątek w nocy, policjanci jechali prywatnym samochodem, gdy zauważyli forda. Kierowca nie był w stanie utrzymać prawidłowego toru jazdy i nie stosował się do przepisów ruchu drogowego. Jechał zygzakiem i stwarzał niebezpieczeństwo dla innych użytkowników. Policjanci bez chwili namysłu ruszyli za kierowcą forda, a o wszystkim powiadomili dyżurnego jednostki, który na miejsce skierował policjantów będących w służbie. Kierowca zatrzymał się na posesji w gminie Garwolin. Kierowca forda był pijany i miał duże problemy z utrzymaniem się na nogach. Badanie alkomatem wykazało, że 46–letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego miał ponad 2,20 promila alkoholu w organizmie.

Szybka reakcja podkom. Dariusza Rogali i asp. szt. Mariusza Kopańskiego nie pozwoliła na dalszą, niebezpieczną podróż pijanego kierowcy. Za popełnione przestępstwo mężczyzna wkrótce odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna.

Reagujmy, widząc, że za kierownicę wsiada nietrzeźwa osoba, nie pozostawajmy obojętni również wtedy, gdy na jezdni zatacza się pieszy lub rowerzysta - poinformujmy o tym policję. Może to zapobiec wypadkom drogowym i wielu tragediom.

KPP Garwolin

Komentarze (3)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Nicola
  (27 lipca 2020, 14:27)
dzisiaj już jeździł, był po 5-ciu browarach i jechał po następne
Oj
  (28 lipca 2020, 12:47)
Nicola i ty nie reagujesz? Brat po alko jeździ, bylo mu przywieźć browka.
Gosc
  (29 lipca 2020, 10:18)
No no Nikola Ale następnym razem całą klatkę przywiez