Nie mógł sprzedać samochodu wartego 85 tys. zł, wpadł na pomysł

Dodane 6 stycznia 2019, 10:54

Na sygnale
KWP Lublin 40-letni właściciel samochodu nie uzyska odszkodowania z polisy ubezpieczeniowej a dodatkowo poniesie surowe konsekwencje. Mężczyzna złożył zawiadomienie o kradzieży mazdy wartej prawie 85 tys. złotych Policjanci bardzo szybko ustalili, że było to fikcyjne zgłoszenie. Mężczyzna chcąc zdobyć pieniądze zlecił „kradzież” 25-letniemu znajomemu.

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia łukowscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży samochodu marki Mazda 6 wartego prawie 85 tys. złotych. Ze zgłoszenia pokrzywdzonego 40-latka wynikało, że pozostawił swoje auto na jednym z parkingów w pobliżu stacji kolejowej i pociągiem pojechał do pracy. Gdy następnego dnia wrócił do miasta stwierdził, że jego pojazdu nie ma.

Wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z łukowskiej dochodzeniówki i kryminalni. Przez kilka dni analizowali wszystkie ustalenia i weryfikowali je z przekazanymi przez pokrzywdzonego informacjami. Bardzo szybko okazało się, że 40-latek od początku nie mówił prawdy. Policjanci ustalili, że mężczyzna od dłuższego czasu chciał sprzedać swoją mazdę, lecz nie znalazł się na nią żaden nabywca. Wówczas 40-latek wpadł na pomysł.

Realizując swój plan zlecił kradzież znajomemu 25-latkowi z powiatu garwolińskiego. Młody mężczyzna zgodnie z ustaleniami przyjechał na wskazany przez 40-latka parking i po kilku minutach od pozostawienia mazdy przez właściciela odjechał do swego warsztatu. Tam razem z kolegami jeszcze w nocy „rozebrał” samochód na części.

Pod koniec tygodnia łukowscy kryminalni odnaleźli części ze „skradzionej” mazdy w warsztacie. 25-latek, który realizował zlecenie, jego trzej koledzy a także „pokrzywdzony” właściciel samochodu zostali zatrzymani.

Teraz prowadzący ustalą jaką rolę odgrywał w niej każdy z zatrzymanych. Właściciel mazdy już usłyszał zarzuty za zawiadomienie o przestępstwie, którego nie popełniono i próbę wyłudzenia odszkodowania z firmy ubezpieczeniowej. Grozi mu wysoka grzywna i kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

KWP Lublin/MJ.

Komentarze (6)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
samogon
  (6 stycznia 2019, 11:03)
Brawo... LLU jednak to prawda.
XXX
  (6 stycznia 2019, 19:06)
Mamy dopiero początek roku 2019 a już mamy bardzo poważnych kandydatów w kategorii IDIOCI ROKU! :D :D :D :)
Yyy
  (6 stycznia 2019, 19:45)
Ja też się zgadzam że ludzie z LLU to letko upośledzeni
No
  (7 stycznia 2019, 07:55)
Teraz wystarczy poskladac. Moj nr 667 798 627 jezeli wlasciciel auta odczyta moj wpis moge dac 40tys od ręki w tym stanie jakim jest obecnie.
Jan III Sobieski
  (7 stycznia 2019, 08:31)
Czyli tak Ci LLU robią interesy... hihi.
Gu pek
  (8 stycznia 2019, 01:11)
Po co rozbierac? Czesci numerowane sa wszystkie, dobra dochodzeniowka by i tak doszla jak na znanych portalach by chcial obchnac. Jest nr data produkcji na wszystkim wystarczy poszperac np w salonie itd. Zgladza kradzież, ktos gdzies podpala, wystarczy aby mial 2 pary kluczykow i ubezpueczyciel kase da. Kwestia ominiecia bafz wiedzy gdzie kto kamerki w domach ma, bo tez dojda co i jak.