Najszybszy strażak w Europie

Dodane 4 września 2015, 08:46

W połowie sierpnia Łukasz Świesiulski funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie powołany został do sześcioosobowej Reprezentacji Polski Strażaków na Mistrzostwa Europy w biegu na 10km. Zawody te odbyły się we Włoszech. Wyjazd z Warszawy do Feltre miał miejsce w dniu 27 sierpnia. W trakcie zawodów walka toczyła się w klasyfikacji indywidualnej z podziałem na kategorie wiekowe oraz w klasyfikacji drużynowej.

Na linii startu w dniu 30 sierpnia o godzinie 19.30 stanęło 200 zawodników. Trasę biegu tworzyły dwie pętle po 5km każda, które były niezwykle trudne ze względu na kilka podbiegów oraz liczne i ostre zakręty przed którymi trzeba było mocno zwolnić, a po ich pokonaniu znowu przyspieszyć do założonego tępa gwarantującego dobre miejsce. Należy dodać, że na trasie słychać było wielu kibiców z Polski, a ich doping wspierał naszych zawodników.

W klasyfikacji ogólnej zwyciężył zawodnik z Polski Damian Pietraczyk, natomiast strażak z Garwolina Łukasz Świesiulski dobiegł do mety w klasyfikacji ogólnej na miejscu 7, co w jego kategorii wiekowej AM18 (tj. od lat 18 do lat 30) dało mu Pierwsze Miejsce. Dzięki postawie Łukasza i jego kolegów z drużyny strażacy z Polski wygrali klasyfikację drużynową i w dniu 31 sierpnia 2015r. wrócili szczęśliwi do kraju.