Najlepszy w Polsce w Biegu Górskim PSP M20

Dodane 12 lipca 2015, 21:28
Dziś w miejscowości Korbielów odbyły się Mistrzostwa Polski Państwowej Straży Pożarnej w Biegu Górskim. Reprezentant PSP Garwolin do komendy powrócił ze złotym medalem i tytułem najlepszego w kraju.

Bieg, w którym wystartował Łukasz Świesiulski miał dystans 10 km. Różnica poleżenia startu i mety to prawie 1000 metrów. Metę organizatorzy usytuowali na szczycie góry Pilsko. Trasa początkowo przez 3,5 km wiodła asfaltem, następnie był to bieg górski leśny na dystansie 6,5km

Wyczerpujący bieg ukończyło 302 zawodników. Na 19 miejscu uplasował się w kategorii OPEN nasz reprezentant, w swojej kategorii wiekowej był najlepszy. Dzisiejszy rezultat zapewnił Łukaszowi Mistrzostwo Polski PSP oraz zwycięstwo w ogólnej klasyfikacji kat. M-20.

Jak podsumowuje sam zawodnik: - Bieg był ciężki ze względu trasy górzystej 1000m przewyższenia jest to bardzo dużo, u mnie w miejscowości nie ma zbyt dużych podbiegów by swobodnie trenować w takich warunkach – mówił Łukasz Świesiulski, dodając – Bardzo cieszę się z Mistrzostwa Polski, ponieważ rywalizowałem z  zawodnikami, którzy na co dzień trenują w górach.

My również gratulujemy i czekamy na kolejne dobre wiadomości ze startów o Puchar Mistrzostw Polski PSP w biegu.

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.