Najechał na podwójną ciągłą i zwrócił na siebie uwagę policjantów

Dodane 28 marca 2022, 09:39

Borowie, Na sygnale
Zdjęcie poglądowe 36-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego jechał samochodem mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Nie posiadał również prawa jazdy. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego na drodze w gminie Borowie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie też za inne wykroczenia, których się dopuścił.

W niedzielę po południu policjanci garwolińskiej drogówki, na drodze z Borowia do miejscowości Słup Pierwszy, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla, który nie zastosował się do znaku "podwójna linia ciągła". Podczas legitymowania wyszło na jaw, że mężczyzna nie ma uprawnień do prowadzenia pojazdów. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Okazało się, że 36-latek jest nietrzeźwy. W organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu.

Zobacz też: Jak znaleźć najlepsze zamrażarki?

Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za pozostałe wykroczenia. Grozi mu kara nawet do 2 lat więzienia. Za kierowanie bez uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 zł. Maksymalna grzywna może wynieść aż 30 tys. zł. Poza tym sąd w każdej takiej sytuacji orzeka zakaz prowadzenia pojazdów, który trwa minimum 6 miesięcy, a maksymalnie 3 lata.

mł. asp. Małgorzata Pychne

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.