Motorower z podmienionymi tablicami, bez przeglądu i ubezpieczenia, a kierujący nietrzeźwy, na zakazie i z narkotykami

Dodane 3 lipca 2024, 12:18

Na sygnale
Zdjęcie poglądowe: pixabay.com Długą listę przewinień ma na swoim koncie 33-letni kierowca. Mieszkaniec powiatu garwolińskiego odpowie za kierowanie motorowerem bez ważnego przeglądu i ubezpieczenia z tablicami rejestracyjnymi pochodzącymi z innego pojazdu. Mężczyzna złamał też sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Na dodatek był nietrzeźwy i miał przy sobie amfetaminę. 33-latek trafił do policyjnej celi i usłyszał zarzuty.

W poniedziałek (1.07) około godz. 1:35 w Lipówkach na ul. Głównej policjanci z Posterunku Policji w Pilawie zatrzymali do kontroli motorower piaggio. Po sprawdzeniu w bazie danych okazało się, że kierujący nim 33-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna w rozmowie z policjantami przyznał, że wcześniej pił piwo. Badanie alkomatem potwierdziło, że był nietrzeźwy. Miał w organizmie 0,6promila alkoholu. Oprócz tego podczas kontroli kierowcy policjanci zabezpieczyli przy nim substancje psychotropowe w postaci amfetaminy.

Jak by tego było mało, podczas weryfikacji pojazdu wyszło na jaw, że umieszczone na nim tablice rejestracyjne należą do zupełnie innego jednośladu. Funkcjonariusze ustalili, że motorower, którym kierował 33-latek nie był też ubezpieczony, ani dopuszczony do ruchu.

33-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty używa tablicy rejestracyjnej pojazdu mechanicznego nieprzypisanej do pojazdu, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i pomimo orzeczonego zakazu oraz posiadania narkotyków. Grozi mu 5 lat więzienia.

podkom. Małgorzata Pychner

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.