Miejsce i tożsamość – zobacz nową wystawę w Galerii Kotłownia

Dodane 18 grudnia 2019, 14:41
Materiały prasowe Malarstwo, rzeźba, fotografia i grafika. 13 lokalnych artystów prezentuje swoje prace w ramach wystawy „Miejsce i tożsamość”, którą do 3 stycznia można oglądać w Galerii Kotłownia. To pierwsza wystawa w odmienionej przestrzeni ekspozycyjnej.

W piątkowy wieczór 13 grudnia Centrum Sportu i Kultury zainaugurowało sezon artystyczny w Galerii Kotłownia na 2020 rok. To pierwsza wystawa po remoncie. Ściany galerii zostały pomalowane na czarno, wymieniono oświetlenie, uporządkowano przestrzeń. Zasadniczą zmianę stanowi również zmiana kuratora. Po przejściu na emeryturę Marka Banaszka opiekę nad wystawami przejęła Luiza Kondej.

To ona będzie nowym „paliwem” galerii, a jej pomysły i wizja „nową energią”. Nowa kustosz rozpoczęła sezon od integracji lokalnego środowiska twórczego. Swoje prace na wystawie „Miejsce i tożsamość” zaprezentowali: Sylwia Bajera, Justyna Gocke, Iwona Jończyk, Regina Jurkowska, Monika Metera, Aneta Niedźwiecka, Anna Opieka, Kinga Smak-Lasocka, oraz Michał Matusiak, Grzegorz Mikulski, Karol Salamończyk, Darek Szubiński i Tomasz Wachowicz.

– Kluczem doboru twórców było miejsce – Garwolin i okolice. Nie wszyscy spośród wymienionych artystów stąd pochodzą, nie wszyscy tu tworzą, ale dla wszystkich z wymienionych Garwolin i okoliczne ziemie jest lub był przystankiem w poszukiwaniu własnej artystycznej tożsamości – mówi Luiza Kondej.

Wystawę w Galerii Kotłownia można oglądać do 3 stycznia. Po wcześniejszym skontaktowaniu się z opiekunką galerii możliwe jest oprowadzanie kuratorskie.

Galeria zdjęć z wernisażu

Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.