Mickiewicz unplugged… Koncert Piramid (19.04)

Dodane 29 marca 2018, 09:00

Garwolin
Materiały prasowe Jesienią oczarowali garwolińską publiczność wykonaniem utworów Bułata Okudżawy, a w kwietniu powrócą z koncertem „Mickiewicz unplugged… i dwa Norwidy”. Będzie to opowieść o wielkiej miłości, namiętności i zdradzie. Pod-czas tego wieczoru obok zespołu Piramidy wystąpią także laureaci Festiwal Piosenki Poetyckiej „A źródło wciąż bije” oraz formacja Namotane.

19 kwietnia w sali widowiskowej CSiK będzie można usłyszeć akustyczny koncert w wyko-naniu składający się z tekstów Adama Mickiewicza w aranżacjach współczesnych. Muzycy z zespołu Piramidy pokazują Mickiewicza nie jako poetę, który jest tylko symbolem, pomni-kiem i autorem „Pana Tadeusza”, ale jako kogoś kto potrafił pięknie pisać o miłości. Pod-czas koncertu będzie czasem wesoło i humorystycznie, czasem nostalgicznie, a nawet wzru-szająco. Nie zabraknie też miejsca na wspólne pośpiewanie z przybyłymi gośćmi. Publicz-ność zebrana w sali widowiskowej usłyszy kilkanaście najbardziej znanych wierszy Adama Mickiewicza, jak „Do M***”, „Sen”, „Romantyczność”, „Zaloty”, „Stepy akermańskie”, „Pchła i rabin” i wiele innych, a całość uzupełniają utwory Cypriana Kamila Norwida, w tym legendarna „Moja piosnka – Tęskno mi Panie”.

Koncert wykonają: Piotr Kajetan Matczuk – śpiew, gitara akustyczna, instrumenty klawi-szowe, Artur Chyb – śpiew, banjo, gitara akustyczna, Tomasz Imienowski – śpiew, gitara basowa, Dawid Lipka – śpiew, trąbka, Tomasz Paszko – śpiew, perkusja.

Zespół Piramidy istnieje na polskiej scenie od 2009 roku i ma na swoim koncie 4 płyty oraz koncerty w wielu miejscach w Polsce i na świecie, m. in. w Berlinie, Monachium, Luksem-burgu, Genewie. Piramidy akompaniują także w różnych projektach teatralnych z czołówką polskich aktorów, m.in. stanowią zespół Krzysztofa Tyńca (Teatr Ateneum w Warszawie). Koncerty zespołu transmitowane były wielokrotnie przez Telewizję Polską. Zespół wystąpił w Garwolinie w 2017 roku z piosenkami Bułata Okudżawy.

Piramidy będą gwiazdą wieczoru podczas finału Festiwalu Piosenki Poetyckiej „A źródło wciąż bije” 19 kwietnia o godzinie 18:30 w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury. Koncert poprzedzi występ zespołu Namotane oraz laureatów Festiwalu Piosenki Poetyckiej „A źródło wciąż bije”.

„Mickiewicz unplugged… i dwa Norwidy”
Piramidy
19 kwietnia 2018, godz. 18:30
Bilety: 25 zł
Do kupienia na ww.csik.garwolin.pl oraz w sekretariacie CSiK

Informacja prasowa

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.