Miała być cytryna, stracił prawo jazdy

Dodane 25 października 2017, 20:07

Na sygnale, Sobolew
KPP Garwolin Dzielnicowi z Posterunku Policji w Łaskarzewie wspólnie z uczniami I klasy mundurowej z Zespołu Szkół nr 1 w Łaskarzewie, przeprowadzili spotkanie w ramach programu „Dzielnicowi bliżej nas” i akcję „jabłko-cytryna”.

Dzielnicowi st. asp. Mariusz Kępka i mł. asp. Łukasz Wasiński z Posterunku Policji w Łaskarzewie wraz uczniami z klasy mundurowej z Zespołu Szkół nr 1 w Łaskarzewie spotkali się na „drodze”. Uczniowie brali czynny udział w akcji. W trakcie kontroli drogowej prowadzonej przez policjantów nagradzali jabłkiem kierowców, którzy poruszali się swoimi pojazdami zgodnie z przepisami ruchu drogowego, natomiast co do których istniały „zastrzeżenia”. Zamiast mandatu kierowcy mieli do wyboru przyjąć mandat karny lub cytrynę.

Zanim uczniowie wzięli udział w kontrolach drogowych pojazdów, policjanci podzieli się z nimi swoją wiedzą na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz opowiedzieli o codziennej pracy policjanta. Najciekawszy jednak dla uczniów był udział w kontrolach drogowych prowadzonych przez mundurowych. Z wielkim zainteresowaniem obserwowali zachowania policjantów. Niemalże sami decydowali o przyznaniu „jabłka lub cytryny” i życzyli kierowcom bezpiecznej i szerokiej drogi. Sami kierujący zaskoczeni nietypową kontrolą z uśmiechem na twarzy przyjmowali werdykt młodzieży, nawet jeżeli była to cytryna.

Żadem z kierowców który dopuścił się łamania przepisów nie wybrał mandatu, lecz okazało się że jeden z kontrolowanych kierowców kierował pojazdem w stanie po użyciu alkoholu i już stracił prawo jazdy.

KPP Garwolin

Komentarze (1)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Kkkkkk
  (25 października 2017, 20:56)
Kebab dla psów