Materiały budowlane w atrakcyjnej cenie? Uważaj, to może być oszustwo

Dodane 9 czerwca 2023, 10:12

Na sygnale
Zdjęcie poglądowe: pixabay.com Zakup materiałów budowlanych to duży wydatek. Fakt ten wykorzystują oszuści, którzy na popularnych portalach sprzedażowych oferują asortyment w atrakcyjnej cenie. Zachęcające ogłoszenie znalazł mieszkaniec powiatu garwolińskiego. Pośrednik zagwarantował sprzedaż stali budowlanej w cenie niższej od rynkowej. Pokrzywdzony wpłacił pieniądze na konto wskazane przez pośrednika, który jednak nie przekazał ich firmie, realizującej zlecenie. W ten sposób mieszkaniec powiatu garwolińskiego stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Policjanci przyjęli zawiadomienie od mieszkańca powiatu garwolińskiego o oszustwie. Pokrzywdzony zawiadomił, że na jednym z popularnych portali sprzedających towar w hurtowych ilościach, znalazł ofertę sprzedaży stali budowlanej w atrakcyjnej cenie. Po ustaleniach telefonicznych mężczyzna zdecydował się na zakup. Miał przelać pieniądze na wskazane przez pośrednika konto. Kiedy transport towaru dotarł na miejsce okazało się, że firma, realizująca zlecenie nie otrzymała zapłaty. Pośrednik  nie przekazał jej pieniędzy, a kontakt z nim nie był możliwy. W efekcie pokrzywdzony nie mógł odebrać zamówionej stali i stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych. Od razu po zgłoszeniu funkcjonariusze podjęli działania w celu zablokowania wykonanego przelewu.

Sprawę wyjaśnią policjanci, którzy apelują o zachowanie ostrożności. Transakcje związane z zakupami, w szczególności dokonywanymi za pośrednictwem Internetu, zawsze powinny wzbudzać naszą czujność. Zanim zdecydujemy się na przekazanie sprzedawcy pieniędzy należy wcześniej zweryfikować jego dane. Poświęcenie czasu na tę czynność może uchronić nas przed oszustwem, a w konsekwencji przed utratą pieniędzy. Radzimy:

  • Kupuj u sprawdzonych, wiarygodnych sprzedawców
  • Unikaj pośredników
  • Uważaj na tanie oferty i atrakcyjne okazje – oszust lubi kusić ceną
  • Stosuj zasadę ograniczonego zaufania do rozmówców/ konsultantów telefonicznych
  • Jeśli nie ufasz sprzedawcy, płać tylko przy odbiorze

podkom. Małgorzata Pychner

Komentarze (2)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Rysio
  (11 czerwca 2023, 14:30)
Uwaga mieszkańcy Garwolina przy Biedronce w niebieskim namiocie sprzedaję oszust który oszukuje na wadze produktów Proszę wszystkich o sprawdzanie wagi sprzedawca jest pochodzenia rumuńskiego lub armeńskiego.
Uwaga, uwaga
  (12 czerwca 2023, 06:12)
ważny komunikat w październiku 2023 skończy się wreszcie w Polsce unia brukselsko - berlińska zwana przez niektórych europejską.