Maluszkowcy znowu pomagają!

Dodane 6 kwietnia 2020, 20:30

Garwolin
Maluszkowcy Garwolin Z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa i z wielkimi chęciami Panowie z Garwolina znowu ruszyli na Warszawę.

3 kwietnia do Maluszkowcy z Garwolina otrzymali telefon od Jankesa - znanego prezentera radia Eska. Krótkie pytanie, szybka odpowiedź. I tak panowie z Garwolina rozpoczęli projekt #posilekdlaseniora.

- Jankes spytał czy jako wolontariusze, pomogli byśmy porozwozić posiłki dla seniorów. Zgodziliśmy się od razu. Było pewne że mogą na nas liczyć. Umówiliśmy się na następny dzień na 9 rano w jednej z warszawskich restauracji na ul.Francuzkiej - o początku kolejnej przygody Maluszkowców opowiadał nam Łukasz Santorek.  

W sobota o 7 rano nastąpiła zbiórka garwolińskiej ekipy, potem ruszyli do stolicy na umówione spotkanie. Na miejscu  kilka przydatnych rad od organizatorów ułatwiających działanie na całej Warszawie. Po otrzymaniu wskazówek oraz listy osób z adresami Maluszkowcy zabrali się za pakowanie posiłków do aut i ruszyli w drogę.

- Na jedno auto pyrzypadało 10 adresów. Do Warszawy wyjechały cztery Fiaty 126p. Rozjechaliśmy się każdy w swoją trasę. Wszytko przebiegało zgodnie z planem, czas upływał, a z aut znikały kolejne posiłki. Seniorzy byli bardzo szczęśliwi na nasz widok, nie tylko z powodu posiłku, mogli wreszcie chociaż przez chwilę z kimś zamienić dwa słowa, o coś zapytać, czegoś się dowiedzieć - relacjonuje kolejne etapy wyprawy Łukasz.

Nie obyło się jednak bez przygód. Kierowcy Mikołajowi, uszkodził się telefon. Zostały mu 4 przesyłki do dostarczenia a bez nawigacji wydaje się to niemożliwe. Jednak jak się okazało, najlepsze są sprawdzone metody! Kołem ratunkowym okazało się kupno niezawodnej mapy. Po zakończeniu działań powrót do miejsca startu i wspólny powrót do domu.

 - Dzień uważamy za udany, my mieliśmy satysfakcję a seniorzy ciepłe jedzenie. Wiemy, że wirus grasuje po świecie i wszyscy powinniśmy siedzieć w domu, ale chęć niesienia pomocy czasami jest silniejsza i nie żałujemy tego ze to zrobiliśmy. DOBRO WRACA! - podsumowuje nasz rozmówca.

To nie pierwsza akcja Maluszkowców w ostatnich dniach. Odwiedzili już załogę pogotowia, przekazując im kanapki, kawę, herbatę, słodycze i wodę. Jak zapowiadają: Na tym nie poprzestaną w niesieniu pomocy innym.

O Maluszkowcach:

Zdobyli stolicę i serca Warszawiaków

Mieszkańcy Garwolina w reality show - emisja odcinka już niebawem!

 

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.