Maluszki jadą nad morze

Dodane 10 lipca 2018, 20:30

Garwolin
Oldtimerowe Maluszki jadą nad Morze Nie małe dzieci, a Fiaty 126p jadą w 500 kilometrową trasę. Ruszą 20 lipca z Garwolina, a całą ich trasę będzie można śledzić na facebookowym fanpage: Oldtimerowe Maluszki jadą nad Morze. Zabierają ze sobą dużo części zamiennych i mechanika.

Zaczęło się od tego, że kilku garwolińskich miłośników Fiatów 126p w maju wystawiało się w Warszawie na Expo Moto Show. Na miejscu poznali innych fanatyków Maluszków.  - Nasze Fiaty wpadły z oko chłopakom z Gdańska, którzy organizują zloty w swoim mieście. Stwierdzili, że chętnie by nas zobaczyli u siebie na zlocie w lipcu i czy byśmy byli w stanie przyjechać naszymi Maluszkami. Bez wahania zgodziliśmy się - tak o zalążku pomysłu opowiada nam Łukasz Santorek, jeden z członków wyprawy. 

Wyjeżdżają 20 lipca skoro świt pięcioma Fiatami 126p. Po drodze będą robili przerwy w poszczególnych miastach na zwiedzanie i odpoczynek silników, bo jednak pojazdy mają swoje lata i muszą podobnie jak ludzie odpocząć w takiej podróży.

- Sobotę poświęcamy czas na zwiedzanie i zdjęcia, bo dostaliśmy propozycje wzięcia udziału w sesji zdjęciowej do kalendarz. W niedziele na terenie ZOO, obędzie się zlot, gdzie będziemy się wystawiać naszymi autami. W poniedziałek po śniadaniu planujemy wracać do domu - opowiada o planach oldtimerowców Łukasz.

Utworzyli wydarzenie i wystawiali mapkę z zaznaczonymi miejscami, gdzie planują postoje.

- Zawsze coś się może zepsuć w aucie i w ten sposób łatwiej będzie nas zlokalizować. Ktoś będzie mógł nam pomóc w razie czego jakąś rzecz przywieść, wymienić aby dalej kontynuować jazdę. Oczywiście bierzemy ze sobą sporo zamiennych części i w naszym składzie jest doświadczony mechanik, wiec ze wszystkim sobie poradzimy - podsumowuje nasz rozmówca. 

Obserwujcie wydarzenie i śledźcie na bieżąco podróż Łukasza Santorka, Pawła Mikulski, Łukasza Boratyńskiego, Wojtka Wiśniewskiego i Sylwka Gromuła - Oldtimerowe Maluszki jadą nad Morze [kliknij].

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.