Lato w powiecie garwolińskim: 2 osoby nie żyją, 8 rannych, ponad 100 kolizji

Dodane 26 czerwca 2019, 10:58

Na sygnale
Zdjęcie poglądowe Upały to okres szczególnie trudny dla kierowców, którzy poruszają się po drogach. Niełatwa aura odbija się na naszym samopoczuciu oraz koncentracji. Niestety, wpływa to na jakość jazdy i coraz częściej dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń. Statystyki w tym zakresie są nieubłagane. A to nie koniec fali upałów w naszym powiecie.

Od początku upałów na terenie powiatu garwolińskiego doszło do 9 wypadków, w których 2 osoby zginęły, 8 zostało rannych, policjanci obsługiwali aż 101 kolizji drogowych. A to dopiero, przedsmak lata. Podczas wysokich temperatur, oprócz obniżonej sprawności psychofizycznej, uczestnicy ruchu drogowego muszą liczyć się z częstszymi niż zazwyczaj objawami chorobowymi i niedyspozycjami fizycznymi. W takich przypadkach należy bezwzględnie przeanalizować konieczność wychodzenia z domów, a nawet w skrajnych przypadkach być może zaniechać jazdy.

Pamiętajmy, że nie tylko deszcz czy śnieg pogarszają warunki na drodze. Również wysokie temperatury niekorzystnie wpływają na sytuację na drogach. Uczestnicy ruchu w takich warunkach tracą czujność, są rozkojarzeni, ich reakcje są opóźnione, może dochodzić również do zasłabnięć czy omdleń. Sytuacje takie mogą powodować niebezpieczne, często nieprzewidywalne manewry na drodze, których skutki mogą być tragiczne.

Już teraz na ternie Garwolina temperatura powietrza sięgała ponad 30 stopni.

APELUJEMY O OSTROŻNOŚĆ.

Przypominamy także kierowcom, aby nie pozostawiali w pojazdach dzieci, osób starszych oraz zwierząt, dla których nawet kilka minut w rozgrzanym pojeździe może zakończyć się śmiercią.

KPP Garwolin

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.