Które europejskie kraje są najbezpieczniejsze do podróżowania w 2022 roku?

Dodane 24 lipca 2022, 21:16
Wybór miejsca docelowego to podstawa każdego planowania wakacji. Zwykle wpływ na ostateczną decyzje ma kilka różnych czynników. Na pewno bierzesz pod uwagę koszty lotów, zakwaterowania, wyżywienia, dostępne atrakcje turystyczne czy pogodę. W wielu przypadkach wśród takich czynników coraz częściej pojawiają się również kwestie bezpieczeństwa. Gdzie wystarczy podstawowe ubezpieczenie turystyczne? Wskazujemy 5 najbezpieczniejszych krajów w Europie.

Wakacje na Starym Kontynencie – gdzie jest najbezpieczniej?

Eksperci co roku przyglądają się takim wskaźnikom, jak jakość wody w kąpieliskach, poziom opieki zdrowotnej, czy liczba przestępstw, aby ustalić, w których krajach najbezpieczniej spędza się wakacje. Wymienione kategorie mogą wydawać Ci się zbyt ogólne, ale tak naprawdę obejmują szereg przeróżnych zdarzeń, które często komplikują długo planowany wyjazd. Mowa tutaj np. o kradzieży walizki czy zatruciu się wodą w jeziorze, która okazałą się niezdatna do kąpieli. Bazując na wspomnianych wskaźnikach powstał ranking, który wskazuje najbezpieczniejsze kraje dla podróżników w 2022 roku. Są to:

- Szwajcaria,
- Słowenia,
- Portugalia,
- Austria,
- Niemcy.

Maksymalne bezpieczeństwo – dlaczego warto wybrać się do Szwajcarii?

Najbezpieczniejszym krajem do odwiedzenia w 2022 roku została wybrana Szwajcaria. Spośród wszystkich europejskich państw ma najlepszą jakość opieki zdrowotnej, znakomitą jakość wody w kąpieliskach, jedne z najniższych wskaźników zanieczyszczenia powietrza oraz bardzo niską liczbę zgłoszonych przestępstw. Nie można zapomnieć o tym, że w Szwajcarii nie brakuje niezwykłych atrakcji turystycznych – zabytki, piękne krajobrazy, doliny, wodospady, jeziora, urokliwe miasteczka i pyszna kuchnia to tylko niektóre z istotnych dla podróżników atutów tego kraju. Słowenia, Portugalia, Austria oraz Niemcy również plasują się wysoko we wszystkich wymienionych kategoriach.

Ubezpieczenie turystyczne – przydatne w każdym miejscu na świecie

Bez względu na to, gdzie planujesz wyruszyć w podróż, istnieje kilka sposobów na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa podczas całego wyjazdu. Przede wszystkim zapoznaj się z podstawowymi informacjami o danym kraju oraz ewentualnych zagrożeniach, które mogą pojawić się podczas podróży. Wszystko to znajdziesz w internecie, m.in. na stronach rządowych. Wykup również dobre ubezpieczenie turystyczne (www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl). Taka polisa chroni Twój portfel przed niespodziewanymi wydatkami, np. związanymi z kosztami leczenia za granicą, kradzieżą bagażu czy koniecznością skorzystania z transportu medycznego. W wielu przypadkach oferuje także wsparcie centrum alarmowego, przydatną podczas niecodziennych sytuacji. Indywidualne ubezpieczenie turystyczne skutecznie chroni Cię bez względu na to, w którym europejskim kraju spędzasz swój urlop.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.