Która gmina zgarnęła miolion, a która pół miliona?

Dodane 16 listopada 2021, 19:09

Borowie, Łaskarzew, Parysów
Zdjęcie poglądowe: pixabay.com Znamy wyniki konkursów dla gmin z województwa mazowieckiego prowadzonych w ramach promocji szczepień przeciw COVID-19.

W konkursie brały udział wszystkie gminy w Polsce, z wyjątkiem tych, które są miastami na prawach powiatu. Zwyciężały te, które osiągnęły najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia mieszkańców przeciw COVID-19 między 1 sierpnia, a 31 października 2021 roku.

Wysokość nagród zależna jest od wielkości powiatu. W tych gdzie jest więcej niż cztery gminy nagradzane są trzy samorządy. Ten z najwyższym przyrostem otrzyma milion złotych. Odpowiednio druga i trzecia gmina otrzyma 500 i 250 tysięcy złotych.

Konkurs Rosnąca Odporność:
   
 powiat garwoliński:

  1 miejsce -  Gmina Łaskarzew
  2 miejsce - Gmina Parysów
  3 miejsce - Gmina Borowie
    

Samorządy muszą przeznaczyć nagrodę na dowolny cel związany z przeciwdziałaniem pandemii, np. zwalczanie zakażeń i skutków społeczno-gospodarczych, profilaktykę czy zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa.


- Serdecznie gratuluję gminom, które zostały laureatami konkursów zorganizowanych w ramach Narodowego Programu Szczepień. Szczególne podziękowania należą się mieszkańcom, którzy zechcieli się zaszczepić dla dobra swojego i swoich najbliższych, a tym samym przyczynili się do wysokiego poziomu zaszczepienia w swojej gminie. Obecnie do szpitali trafiają w zdecydowanej większości osoby niezaszczepione, część z nich walczy o życie pod respiratorem. Dlatego jeszcze raz apeluję do osób niezaszczepionych, aby przyjęły szczepionkę, ponieważ każda kolejna zaszczepiona osoba chroni nie tylko siebie, ale również swoich najbliższych. To wyraz odpowiedzialności i troski nie tylko za własne zdrowie i życie, ale również za zdrowie i życie naszych bliskich. Jeśli znamy wokół nas osoby niezaszczepione, namawiajmy je, aby skorzystały ze szczepienia. Szczepienie jest bezpieczne, wszystkie dopuszczone do użytku preparaty zostały gruntowani przebadane. Ta jedna chwila poświęcona na wykonanie szczepienia może ocalić życie nie tylko nasze, ale też naszych bliskich – powiedział Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.