Kto tegoroczną gwiazdą Dni Żelechowa?

Dodane 28 lipca 2017, 21:48

Żelechów
Zdjęcie: wikipedia.org W tym roku, organizatorzy największej imprezy plenerowej w gminie Żelechów postawili na stare i znane klimaty pop. Nie zabranie oczywiście akcentów disco polo.

27 sierpnia 2017

Deszcz zamienią w perły, czyli Universe w Żelechowie  

Gwiazdą wieczoru 570 rocznicy nadania praw miejskich, połączonych z oddaniem do użytku Ratusza i Płyty Rynku w Żelechowie będzie zespół Universe. Z pewnością formacja bardziej znana średniemu pokoleniu, jednak ich hity nucone są przez wszystkich. "Nie wiem czy to miłość", "W taką ciszę", "W perły zmienić deszcz" czy "Tacy byliśmy" - to tylko niektóre z ich najpopularniejszych utworów. 

Dla fanów disco 

Miłośnicy nieco innych melodii, powinni pod żelechowską sceną pojawić się o godzinie 19.30. Na tą godzinę przewidziany jest koncert Alberta Prządki z projektem muzycznym Pertti. O 20 na scenie pojawi się Universe a od godziny 21.30 rozpocznie się zabawa z zespołem Lavers, która przewidziana jest do północy. 

 Universe - kim są? 

13 października 1981 r. w katowickim Studio Piosenki spotkali się po raz pierwszy i postanowili grać ze sobą Mirek Breguła i Heniek Czich. Głowy pełne pomysłów i wielka radość tworzenia powodowały, że próby odbywały się niemal codziennie, a ich efektem były dziesiątki piosenek (do dziś wiele z nich, cierpliwie czeka na swoje nagranie).

9 maja 1982r. nastąpił w ich życiu artystycznym arcyważny, pierwszy publiczny występ przed chorzowskim klubem „Kuźnik”. Czekając na swoje wejście w programie koncertu, zdali sobie sprawę, że nie mają nazwy! W trójkę (ten jeden, jedyny raz zagrał z nimi na perkusji Jerzy Bednarz), na dziesiątkach małych karteczek napisali swoje propozycje nazwy zespołu, wrzucili do jednego worka i wylosowali… „Zakaz wjazdu”. To nie mogło przejść! W końcu zafascynowany Beatlesami Mirek, mając świadomość, że wiele jego tekstów i nastrój ich piosenek kojarzą się z niebem, nocą, gwiazdami… zaproponował „Universe” (od kompozycji Lennona i McCartneya „Across the Universe”). Od tej chwili Universe starał się brać udział we wszystkich możliwych przeglądach i festiwalach.

Eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Przeglądu Piosenki doprowadziły ich w 1983r. do Konkursu Promocji na Festiwalu Opole’83, a piosenka „Mr Lennon” – na szczyty radiowych i telewizyjnych list przebojów. Nagle wszystko nabrało innego tempa. Olbrzymia popularność i dziesiątki propozycji koncertowania w kraju i za granicą, zrodziły potrzebę stworzenia zespołu. Zanim to jednak nastąpiło, w listopadzie 1983r. Universe przez miesiąc koncertował na Kubie, by po powrocie nagrać z udziałem D. Kozakiewicza, W. Morawskiego i M. Żaka, materiał na dwa pierwsze single zespołu: „Blues na wpół do piątej rano”, „Ty masz to, czego nie mam ja”, „Każdego wciąga poker” oraz „Ćwiczenia z anatomii” wydane nakładem firmy „Tonpres” na czarnych krążkach.

Dzień dzisiejszy – Universe koncertuje w całej Polsce i za granicami kraju. Wielkim atutem grupy jest świetne brzmienie, wypracowane przez lata wspólnego grania, oraz wspaniałe przeboje, skomponowane przez Mirka Bregułę i Henryka Czicha. Doskonale znane publiczności są okazją do wspólnego śpiewania i zabawy.

Źródło:Universe.pl

Komentarze (7)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Gość
  (31 lipca 2017, 21:17)
Może być, ale nam disco polo trzeba :D w tamtym roku było przednio :D
xxx
  (2 sierpnia 2017, 21:20)
Będzie to już drugi występ tego zespołu w Żelechowie. Pierwszy miał miejsce w latach 80 - tych. Wtedy jeszcze z nie żyjącym już wokalistą.
hrabialolo
  (4 sierpnia 2017, 18:30)
Nigdy na żywo nie widziałem. I jadę zawsze jak do Babki na wieś. Oryginalny chłopaczyna chyba się wychuśtał.
Pepe
  (7 sierpnia 2017, 20:03)
Jak zawsze nic ciekawego same dziadostwo jak co roku na wioskach w kolo wiecej sie dzieje i sporo lepsze zespoly a nie aby jak naj taniej i byle co aby bylo gratulacje
Do Pepe
  (9 sierpnia 2017, 12:14)
Universe to bardzo dobry zespół, lepsze niż jakieś disco polo z playbacku.
EDYTA
  (28 sierpnia 2017, 16:26)
Bardzo dziękuję organizatorom za zaproszenie zespołu Univers -jak dla mnie super.Bawiłam się świetnie przy ich muzyce ale to dlatego że słucham ich dość długo i muszę przyznać że Pan Heniek daje radę mimo braku Pana Mirka na scenie ...a może jest nadal z nimi -kto to wie:)? pozdrawiam fanów universu
ado
  (28 sierpnia 2017, 17:00)
może byc i disko polo, ale nie jakis tam lavers czy pertti