Kto pokona Smoka Wawelskiego? (23 stycznia)

Dodane 12 stycznia 2022, 15:18

Na sygnale
Materiały prasowe

23 stycznia na scenie Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie wystąpi Teatr Animacji Falkoshow. To kolejne spotkanie z teatrem w ramach cyklu „Artystyczne poranki”. Tym razem dzieci poznają, a rodzice zapewne przypomną sobie, legendę prosto z Krakowa.

Teatr Animacji Falkoshow dał się poznać garwolińskiej publiczności podczas Festiwalu Saturator Teatralny. Podczas ostatniej edycji wydarzenia zaprezentował między innymi angażujący publiczność spektakl „Hej-ho, hej-ha orkiestra gra!” oraz barwne, muzyczne show „Iluzja marionetki”, które bawiło nie tylko dzieci, ale także rodziców.

Tym razem Falkoshow wystąpi ze spektaklem „O szewczyku, co Smoka Wawelskiego pokonał” i przypomni młodym widzom legendę prosto z Krakowa.

W podaniu o Królu Kraku i Smoku Wawelskim można odnaleźć przesłanie, że spryt lepszy jest niż brutalna siła, a prawdziwą odwagę prezentuje często nie ten, kto najbardziej się nią chełpi. Spektakl inspiruje do stawiania legendzie różnych pytań np.: Po co stawiano kopce?

Przedstawienie rozgrywa się na barwnej skrzyni, która obracana, przestawiana, otwierana tworzy niezwykłe miejsca akcji. Bohaterami są lalki-świątki wykonane przez ludowego rzeźbiarza.
Spektakl opatrzony jest piękną muzyką, której wiodącym instrumentem są skrzypce.

Spektakl odbędzie się 23 stycznia o godzinie 10:30 w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Bilety do kupienia na www.csik.garwolin.pl/kupbilet

Uwaga! Zgodnie z rozporządzeniem z dnia 14 grudnia 2021 roku, w sali widowiskowej CSiK obowiązuje limit udostępnianych miejsc – 90 miejsc (30 proc.). Do limitu nie są wliczane osoby zaszczepione. Przy zakupie biletu należy wybrać, czy jest to bilet dla osoby niezaszczepionej czy osoby zaszczepionej. Kupując bilet dla osoby zaszczepionej, kupujący zobowiązuje się do okazania certyfikatu szczepienia przy wejściu na spektakl.

Artystyczne poranki: „O szewczyku, co Smoka Wawelskiego pokonał”

Teatr Animacji Falkoshow

23 stycznia, godz. 10:30

Bilety: 14 zł

Informacja prasowa

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.