Kradli kosze, później je sprzedawali

Dodane 24 czerwca 2020, 14:33

Na sygnale
Zdjęcie poglądowe Nawet pięć lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom Warszawy, których zatrzymali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. Mężczyźni kradli kontenery na śmieci z MOP-u na terenie powiatu garwolińskiego. Dużą czujnością wykazał się kierownik referatu dochodzeniowo-śledczego garwolińskiej jednostki, gdy wracał w niedzielę do domu po służbie. Zwrócił uwagę na dwóch mężczyzn. Jak się okazało nie mylił się, to oni byli odpowiedzialni za „znikanie” koszy na śmieci.

Do Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie wpłynęło zawiadomienie, z którego wynikało, że nieznani sprawcy dokonują kradzieży kontenerów na śmieci z parkingu usytuowanego przy trasie szybkiego ruchu na ternie powiatu garwolińskiego. Po otrzymaniu zgłoszenia funkcjonariusze rozpoczęli intensywne poszukiwania sprawców. Dużą czujnością wykazał się kierownik referatu dochodzeniowo-śledczego garwolińskiej jednostki, gdy wracał w niedzielę do domu po służbie. Zwrócił uwagę na dwóch mężczyzn. Jak się okazało nie mylił się. Mężczyźni w wieku 21 i 43-lat zostali zatrzymani na terenie gminy Górzno, to tam sprzedawali skradziony towar. Amatorzy koszy na śmieci podczas zatrzymania byli bardzo zaskoczeni. Skradziony towar został odzyskany, a sprawcy trafili do policyjnego aresztu.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty kradzieży. Wkrótce staną przed sądem, który zadecyduje o karze dla nich. Kodeks karny za kradzież przewiduje do 5 lat więzienia. Sprawa na charakter rozwojowy, gdyż do podobnych kradzieży dochodziło na terenie innego miasta.

Kierownik referatu udowodnił, że służba w szeregach Policji to nie jest zwykła praca. Przyjęcie policyjnej odznaki to wzięcie na siebie dużej odpowiedzialności. Wstępujący do Policji muszą pamiętać, że policjantem jest się zawsze, a potrzeba niesienia pomocy, podjęcia interwencji, czy zareagowania, gdy ktoś łamie prawo, może pojawić się w każdym momencie.

Komentarze (1)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
discooo29
  (24 czerwca 2020, 20:34)
Bardzo ciekawe spostrzeżenie 🤔 reakcja gdy ktoś łamie prawo. Właśnie w szeregach policji jest tego najwięcej ☹️