Kradli BMW na terenie Warszawy, wyłudzali odszkodowania i zajmowali się paserstwem

Dodane 9 listopada 2019, 09:57
Zdjęcie poglądowe Policjanci z Garwolina pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Garwolinie rozbili grupę przestępczą, której członkowie są podejrzani o kradzieże pojazdów, próby wyłudzenia odszkodowań od ubezpieczycieli oraz paserstwo. Podejrzani kradli samochody, zgłaszali również fikcyjne kolizje w celu uzyskania odszkodowania z ubezpieczenia. Policjanci zatrzymali w tej sprawie 9 osób. Na obecnym etapie śledztwa straty oszacowano na kwotę blisko 650 tysięcy złotych.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej garwolińskiej komendy, rozbili grupę przestępczą która zajmowała się kradzieżami aut oraz wyłudzaniem odszkodowań. Dzięki precyzyjnej analizie zdarzeń, a także współpracy z towarzystwami ubezpieczeniowymi ustalono, że grupa osób działała w latach 2015-2018 roku. Skradli kilkanaście bmw na terenie Warszawy.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił Prokuraturze Rejonowej w Garwolinie na przedstawienie zarzutów dot. kradzieży z włamaniem, oszustw, próby wyłudzeń odszkodowań oraz paserstwa. Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia, a akta sprawy zostały już przesłane do Sądu Rejonowego w Garwolinie.


Autor: asp. szt. Marek Kapusta

Komentarze (2)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Rumcajs
  (10 listopada 2019, 12:55)
A coś wiadomo odnośnie "skradzionego" BMW X5 w miejscowosci Uśniaki? 😂
Do Rumcajs
  (12 listopada 2019, 10:32)
Wiadomo!! Zostało skradzione.