Kradł w Józefowie a łupy ukrywał w naszym powiecie

Dodane 16 kwietnia 2020, 20:36

Na sygnale
Zdjęcie poglądowe Policjanci z Józefowa złożyli w całość wszystkie wątki sprawy dotyczącej kradzieży rusztowań ocynkowanych i zatrzymali podejrzanego o ich kradzież oraz odzyskali skradzione z budowy elementy. Wynikiem prowadzonej w tej sprawie pracy operacyjnej, było zatrzymanie 36-letniego mieszkańca powiatu garwolińskiego, który miał mieć bezpośredni związek z kradzieżą. Zabezpieczono też skradzione akcesoria budowlane, które były złożone na prywatnej posesji w tym samym powiecie. Podejrzanemu przedstawiono już zarzuty karne. 36-latkowi grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do komendy w Otwocku trafiło zawiadomienie dotyczące kradzieży na prywatnej budowie w Józefowie. Z jej terenu skradziono elementów rusztowań wykorzystywanych, na co dzień używanych  przez budowlańców do pracy.

Sprawą od razu zajęli się policjanci z Józefowa. Czas grał tu ważną rolę, aby ci którzy ukradli rusztowania nie zdążyli ich ukryć bądź sprzedać paserowi.

Wynikiem pracy operacyjnej, realizowanej bardzo szczegółowo przez józefowskich policjantów, wytypowano 36-letniego otwocczanina, który mógł pojawić się w miejscu, gdzie doszło do przestępstwa i mieć bezpośredni związek z kradzieżą rusztowań.

Trop wiódł do powiatu garwolińskiego, w którym mieszkał wskazany mężczyzna. W wyniku zaplanowanej policyjnej realizacji, najpierw go zatrzymano, a później osadzono w policyjnym areszcie.

Policjanci dotarli też do miejsca, gdzie odnaleziono rusztowania. Były one ukryte na innej prywatnej posesji, też w powiecie garwolińskim.

Funkcjonariusze z zespołu kryminalnego przeanalizowali następnie zgromadzone dowody i przedstawili podejrzanemu zarzut popełnienia kradzieży.

36-latek odpowie niebawem przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Otwock

Komentarze (1)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Nicola
  (17 kwietnia 2020, 22:41)
Znowu Garwolin jest sławny na całe województwo. Jestem dumna mojego ziomka. On nie jest złodziejem on jest zaradny życiowo.