Koparka uszkodziła gazociąg. Trwa ewakuacja

Dodane 4 września 2019, 10:52

Maciejowice
Zdjęcie poglądowe Trwa ewakuacja ludzi, którzy są w stresie zagrożenia wybuchem gazu. Wszystko po tym, jak gazociąg został uszkodzony podczas prac koparką.

Z pierwszych informacji jakie dotarły do naszej redakcji, wynikało, że do uszkodzenia gazociągu doszło 4.08 w Maciejowicach po godzinie 10. Uszkodzenie okazało się na tyle poważne, że niezbędna jest ewakuacja ludzi z pobliskich zabudowań.

Na miejscu zdarzenia znajdują się pracownicy Pogotowia Gazowego, którzy prowadzą działania mające na celu ograniczenie wypływu gazu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wyznaczyli strefę zagrożenia.

W przypadkach uszkodzenia gazociągu strażacy najczęściej podają prądy wody zakończone kurtyną wodną, w celu ograniczenia przemieszczania się powstałej chmury gazu.

AKTUALIZACJA

Nie koparką a szpadlem, zostało uszkodzone przyłącze gazowe w Maciejowicach. Pracownik wykopywał znak drogowy i niefortunnie uderzył w gazociąg. Zgodnie z procedurami, w takich sytuacjach przeprowadzana jest ewakuacja mieszkańców. Pogotowie gazowe dojechało jednak przed strażą i to ono zatrzymało wyciek.

 

 

Komentarze (1)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Magda
  (4 września 2019, 20:41)
Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.