Koncertowa jesień: pieśni Bułata Okudżawy (23.11)

Dodane 4 listopada 2017, 13:15
Informacja prasowa W Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie trwa „Koncertowa jesień”. 23 listopada w Kawiarni „Moja Muzyka” zabrzmią najpiękniejsze pieśni Bułata Okudżawy. Koncert wykona akustyczne trio z zespołu Piramidy. Muzycy w maju tego roku ydali album "Krótka płyta o Okudżawie".

Bułat Okudżawa był rosyjskim bardem, poetą, prozaikiem, kompozytorem ballad, pieśni lirycznych i satyrycznych. W Polsce jego twórczość, zwłaszcza piosenki, cieszyły się dużą popularnością. Wydana przez wytwórnię płytową Muza Polskie Piosenki płyta "Ballady Bułata Okudżawy", zawierająca polskojęzyczne wersje utworów, była pierwszym na świecie  przekładem poezji śpiewanej. Piosenki Bułata wykonywali m.in Bohdan Łazuka, Wojciech Młynarski, Sława Przybylska, a w późniejszym okresie także Hanna Banaszak. 23 listopada w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zaśpiewa je akustyczne trio z zespołu Piramidy: Piotr Kajetan Matczuk, Piotr Augustynowicz i Tomasz Imienowski. Na
koncercie nie zabraknie takich utworów jak „Balonik”, „Wybaczcie Piechocie”, „Modlitwa”, czy „Arbat”. Muzycy będą przypomną także ciekawostki i historie z życia artysty.

Koncert: "Najpiękniejsze pieśni Bułata Okudżawy" 

Kawiarnia „Moja Muzyka” - Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie
23 listopada, godz. 19:00
Cena: 30 zł – do kupienia na www.csik.garwolin.pl oraz w sekretariacie CSiK, ul.
Nadwodna 1 (od 3 listopada)

Informacja prasowa

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.