Koncert z okazji 100-lecia Miejsko Powiatowej Biblioteki Publicznej w Garwolinie

Dodane 27 maja 2024, 10:36

Miasto Garwolin
Materiały prasowe "Z okazji jubileuszu 100-lecia, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Garwolinie zaprasza Państwa w świat opery, operetki, musicali i utworów z repertuaru Kabaretu Starszych Panów.

Przez barwny świat muzyki przeprowadzą nas 𝐒𝐢𝐦𝐨𝐧𝐚 𝐒𝐤𝐫𝐞𝐛𝐮𝐭𝐞̇𝐧𝐚𝐢𝐭𝐞̇ (wokal) i 𝐃𝐨𝐫𝐨𝐭𝐚 𝐃𝐞𝐦𝐢𝐝𝐨𝐰𝐢𝐜𝐳 (pianino).
𝐊𝐨𝐧𝐜𝐞𝐫𝐭 𝐨𝐝𝐛𝐞̨𝐝𝐳𝐢𝐞 𝐬𝐢𝐞̨ 𝟎5.𝟎𝟔.𝟐𝟎𝟐𝟒 𝐫. 𝐨 𝐠𝐨𝐝𝐳𝐢𝐧𝐢𝐞 𝟏𝟖:𝟎𝟎.
Ilość miejsc jest ograniczona, zapisów można dokonywać osobiście lub telefonicznie pond numerem 25 682 24 21.

𝐒𝐢𝐦𝐨𝐧𝐚 𝐒𝐤𝐫𝐞𝐛𝐮𝐭𝐞̇𝐧𝐚𝐢𝐭𝐞̇ urodziła się w Wilnie. Absolwentka wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Aktywnie występująca młoda solistka, która współpracowała z Litewskim Narodowym Teatrem Operowym w Wilnie, Filharmonią Sankt Petersburską, Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy, Teatrem Tańca w Wilnie, Operą Nova w Bydgoszczy, Žalgirio Arena w Kownie, Filharmonią Narodową w Wilnie.

W swoim dorobku artystycznym posiada m.in. takie role jak Książę Gigi Orlofsky ("Zemsta Nietoperza" J. Straussa, Opera Nova, 2023), Olga ("Wesoła Wdówka" F. Lehara, Opera Nova, 2023), Marcelina ("Wesele Figara" W. A. Mozarta, Opera Nova, 2022)
Współpracuje z Operą Nova, gdzie wykonuje partie:
Olgi w Wesołej Wdówce F. Lehara
Very/Odoraty w Spiritus Movens. Piosenki Jeremiego Przybory
II Damy w Czarodziejskim Flecie W. A. Mozarta

𝐃𝐨𝐫𝐨𝐭𝐚 𝐃𝐞𝐦𝐢𝐝𝐨𝐰𝐢𝐜𝐳, pianistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Laureatka Ogólnopolskich i Międzynarodowych Konkursów Muzycznych między innymi: III Nagrody w XVII Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopinia w Szafarni (2009) , I Nagrody w Międzynarodowym Konkursie „Anemos" w Rzymie (2010), II Nagrody w VI Międzynarodowym Konkursie „Mozart" we Frascati. ( 2011), I nagrody oraz nagrody specjalnej w Międzynarodowym konkursie w Tarquini (2016), IV nagrody w Turnieju Kameralnym w Bydgoszczy (2016). W 2017 roku wraz z zespołem kameralnym „Timpiano" otrzymała również wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Rising Star w Berlinie oraz w Międzynarodowym Konkursie „Feurich" w Wiedniu".

Informacja prasowa

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.