Kolejne dwie osoby z potwierdzonym zakażeniem w powiecie garwolińskim

Dodane 2 kwietnia 2020, 14:16
Zdjęcie poglądowe

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Garwolinie z dnia 02.04.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu garwolińskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 02.04.2020 r.

  • Łączna liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową / (ostatnia doba): 327 / (34)
  • Łączna liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 54 / (0)
  • Łączna liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 / (ostatnia doba): 6 / (0)
  • Łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim / (ostatnia doba): 5 / (2)
  • liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 0 / (0)
  • liczba zgonów powiązanych z COVID-19: 0

Potwierdzone w dniu dzisiejszym 2 nowe przypadki zachorowań na COVID-19 w powiecie garwolińskim to dorośli mężczyźni w wieku 69 lat. Osoby te nie są pracownikami medycznymi.

Chorzy mężczyźni są w stanie średnim i znajdują się pod opieką lekarzy w Szpitalu Zakaźnym w Siedlcach i w Warszawie.

Jeden z potwierdzonych przypadków to przypadek zawleczony z zagranicy - osoba przebywała w kwarantannie ustawowej. Drugi przypadek to transmisja rodzima - transmisja z kontaktu z osobą chorą w kraju.
Dochodzenie epidemiologiczne trwa i liczba kontaktów jest nadal ustalana.

Stan zdrowia wszystkich osób z potwierdzonym zakażeniem na terenie powiatu jest monitorowany przez lekarzy i służby sanitarne.
W ramach swoich działań, zgodnie z procedurami, w każdym przypadku stwierdzenia zgłoszenia podejrzenia zachorowania lub zachorowania, pracownicy stacji sanitarno-epidemiologicznej przeprowadzają dochodzenie epidemiologiczne i ustalają osoby, które miały lub mogły mieć kontakt z osobą chorą. Postępowanie to ma celu objęcie tych osób kwarantanną lub nadzorem epidemiologicznym.

Szczegółowe informacje na temat prowadzonego w stosunku do wszystkich osób chorych dochodzenia epidemiologicznego są w posiadaniu Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Garwolinie i są objęte poufnością.

Komentarze (3)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
mama
  (2 kwietnia 2020, 14:23)
Wczoraj 5 osób hospitalizowanych, dziś 6 a w ostatniej dobie żadnej nowej osoby (0)... Gdzie logika?
Goście 2
  (2 kwietnia 2020, 15:04)
Powinni podawać skąd osoby pochodzą np osiedle w przypadku Garwolina i miejscowości w przypadku powiatu. To zatrzyma plotki i wiadomości pantoflowe, a jednocześnie to trochę działa jak prewencja.
Do Goscie2
  (2 kwietnia 2020, 21:48)
Jezeli 1 osoba z osiedla mieszkajaca w bloku miałaby koronewir, reszta osob mieszkajacych na tej klatce ma kwarantanne. Czyli jest prewencja. Wazne ze wybory korenspondencyjne chca zrobic, czyli znaja juz wyniki kto wygrał. Kto zaplaci za znaczki itp, powinno byc odebrane za potwierdzieniem. Ale wtedy beda wiedziec kto na kogo glosowal a to sprzeczne z RODO, tak samo jak z ujawnianiem kto jest chory. Mam propozycje, nie podawaj danych, napisz tylko w komentarzach swoj nr telefonu. Wtedy docenisz RODO bo beda dzwonili zaraz ze wygrales to, albo promocje itd itp.