Kocham Cię Polsko!

Dodane 12 listopada 2019, 20:13

Garwolin
Materiały prasowe Ojczyzna w życiu człowieka odgrywa bardzo ważną rolę. W sercach małych przedszkolaków z Woli Rębkowskiej ma ona również szczególne miejsce. Miesiąc listopad to czas, kiedy rozmawiamy więcej o naszym kraju, wartościach, tradycji i historii. W tym roku w przedszkolu jak co roku poświęcono dużo uwagi tematom związanym z odzyskaniem przez Polskę Niepodległości.

Przedszkole przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji: Szkoła do Hymnu. W piątek 8 listopada o godz. 11:11 wszystkie dzieci wraz z paniami w bardzo ważnym miejscu w przedszkolu tj. pod Słoneczkiem- logo przedszkolnym w bluzeczkach też z tym motywem odśpiewały cztery zwrotki hymnu Polski - Mazurka Dąbrowskiego.                                

Uroczysta akademia odbyła się 12 listopada. Dzieci ze wszystkich grup odświętnie się ubrały i z kotylionem przyczepionym na piersi udały się na uroczystość. W tym roku grupa Pszczółki przygotowała wiersze i piosenki z okazji święta niepodległości. W myśl przewodniego hasła: KOCHAM CIĘ POLSKO. W tym ważnym momencie był z nami Wójt Gminy Garwolin - Marcin Kołodziejczyk, dyrekcja, rodzice i bliskie przedszkolakom osoby. Dzieci z dumą odśpiewały hymn, recytowały i śpiewały. Biało - czerwone stroje i dekoracja nadały charakteru spotkaniu. Uroczystość zakończył występ bardzo utalentowanego chłopca z czwartej klasy Eryka Kota, który przygrywał na akordeonie do pieśni patriotycznej: My pierwsza brygada, którą to wszyscy na zakończenie gromko odśpiewali.                                                 

Na koniec pani dyrektor podziękowała wszystkim za obecność. W szczególności zwróciła się do dzieci, które w prosty ale piękny sposób wyraziły swoją miłość do ojczyzny.

Informacja prasowa

Aby obejrzeć zdjęcia w urządzeniach mobilnych włącz autoobrót.

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.