Katastrofa w ruchu drogowym: sześć osób, w tym troje dzieci w szpitalu

Dodane 12 sierpnia 2017, 21:49

Górzno, Na sygnale
Zdjęcie poglądowe: internet Dziś o godzinie 16.30 na prostym odcinku drogi krajowej nr 17 doszło do kolejnej katastrofy w ruchu drogowym. Zderzyły się ze sobą cztery auta osobowe.

Jak poinformował nas  asp. sztab. Marek Kapusta z KPP Garwolin: - Do katastrofy w ruchu drogowym doszło o godzinie 16.30 na wysokości skrętu do Potasznik, gm. Górzno. W zdarzeniu udział brały 4 pojazdy. Kia jadąca od strony Garwolina z niewyjaśnionych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z Volkswagenem. Następnie w te pojazdy uderzyły kolejne dwa. 6 osób trafiło do szpitala w tym troje dzieci.

Na miejscu przez kilka godzin występowały utrudnienia w ruchu. Policja przepuszczała pojazdy wahadłowo.

Potaszniki DK 17 godz. 16.30
Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 60-letni mężczyzna, kierujący pojazdem m-ki KIA z dotychczas nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka pojazdem m-ki VW Polo kierowanym przez 39-letniego mężczyznę, który następnie obracając się wokół własnej osi uderzył w pojazd m-ki Nissan kierowany przez 58-letnią kobietę, a następnie w pojazd m-ki VW kierowany przez 27-letniego mężczyznę. W wyniku zdarzenia pięć osób doznało obrażeń ciała w postaci ogólnych otarć i stłuczeń i zostali przetransportowani do szpitali, w tym: kierowca i pasażerki pojazdu VW Polo – dwa miesiące i lat 39, kierująca pojazdem m-ki Nissan, pasażerka pojazdu m-ki Kia lat 60. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Zdarzenie drogowe w Potasznikach. O godz. 16.30 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Potasznikach, w którym uczestniczyły cztery samochody osobowe: Kia Sorento, VW Polo, Nissan i VW Polo. Działania zastępów straży polegały na udzieleniu, wspólnie z zespołami pogotowia ratunkowego pierwszej pomocy siedmiu osobom poszkodowanym, w tym trójce dzieci, które następnie przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego. Ponadto strażacy odłączyli dopływ prądu w uszkodzonych pojazdach i dokonali sorpcji płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad cztery godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

 

Komentarze (2)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Adam
  (13 sierpnia 2017, 09:58)
Ten wypadek wydarzył się tuż przede mną. Wyglądało to strasznie. Mam nadzieję że Pani Magdzie i jej maleństwu nic poważnego się nie stało.
Piotruś
  (13 sierpnia 2017, 11:38)
Znowu ktoś ścinał zakręt