Kasia potrzebuje naszej pomocy

Dodane 2 lipca 2020, 21:46
Rehabilitacja Kasi Czamara

Mam na imię Kasia mam 18 lat i mieszkam w Sokole w powiecie garwolińskim, województwie mazowieckim. Jestem uczennicą II klasy Liceum Ogólnokształcącego w Sobolewie, uwielbiam chodzić do Liceum i spędzać wspólnie czas z koleżankami i kolegami oraz kocham Puzzle. Zachorowałam mając zaledwie 7 lat, obecnie jestem osobą niepełnosprawną wymagającą codziennej opieki i rehabilitacji oraz ciągłego leczenia. Moja długa historia zmagań z chorobą rozpoczęła się w 2009 roku kiedy przeszłam operacja wszczepienia zastawki komorowo-otrzewnej i operację guza mózgu (medulloblastoma). Obecnie mam również zdiagnozowaną padaczkę oraz krótkowzroczność, na co dzień muszę również nosić okulary i aparat słuchowy. W trakcie mojej  choroby nowotworowej nastąpił jej rozsiew oraz nastąpiły przerzuty do mózgu, przerzuty w rdzeniu i komórki w płynie m-rot. Dzięki długotrwałej i męczącej chemioterapii, radioterapii i napromieniowaniu moja obecna sytuacja onkologiczna jest pod kontrolą. Cały czas jestem i byłam pod opieką lekarzy z Poradni Onkologicznej i Neurologicznej CZD w Międzylesiu oraz Klinice Rehabilitacji Neurologicznej CZD (Centrum Zdrowia Dziecka) celem usprawnienia i rehabilitacji. Obecnie mam niedowład czterokończynowy z przewagą lewej strony, zespół móżdżkowy, porażenie siódmego nerwu twarzowego, zwiotczenie mięśni. W czasie chodu lewą nogę odstawiam na boku, nie chodzę po schodach samodzielnie i jestem podtrzymywana z pomocą najbliższych. Potrzebuję  pomocy nawet w czynnościach życia codziennego.

Diagnoza dla moich rodziców i najbliższych była szokiem bowiem urodziłam się zdrowa. Każdego dnia wymagam rehabilitacji i dojeżdżałam razem z rodzicami do Ośrodków Rehabilitacji w Garwolinie oraz do Mazowieckiego Centrum Neouropsychiatrii w Zagórzu na tzw. turnusy rehabilitacyjne. Duża pomocą w tym czasie były dla mnie ćwiczenia na LOKOMACIE. Od marca 2020 roku przez cały dotychczasowy okres pandemii COVID-19 Koronawirusa moje zdrowie i choroba szybko osobie przypomniały. Mój stan zdrowia w tym okresie się pogorszył i nie mogę dojeżdżać np. na rehabilitację. Okres ostatnich kilku miesięcy to okres mojej walki o zdrowie, walki z samotnością, bez szkoły, koleżanek, kolegów, przyjaciół. Wspólna nauka i wspólna integracja w szkole są dla mnie ważne, tak samo jak codzienna rehabilitacja. Wszystkie te problemy i np. brak wsparcia codziennego logopedycznego pogłębiły moje problemy zdrowotne i mój stan psychiczny. 

Kończę osiemnaście lat, moje życie się zmienia, a choroba pozostaje. Muszę zmienić lekarzy, ośrodki rehabilitacji i ośrodki leczenia na specjalistów oraz ośrodki zajmujące się osobami dorosłymi. Obecnie bardzo potrzebuję częstych treningów na zautomatyzowanej ortozie do nauki chodu i lokomacie oraz rehabilitacji logopedyczne. Niestety rehabilitacja ta pochłania ogromną ilość funduszy, których moja rodzina nie posiada. Koszt godzinnej mojej rehabilitacji na lokomacie w mojej okolicy to np. 250 PLN. Zebrane środki pomogą w mojej rehabilitacji, wsparciu logopedycznym i niezbędnych wizytach u specjalistów. Wszystkie zebrane fundusze zostaną księgowo rozliczone przez moich rodziców Fundacji Nieskończone Możliwości. Jeśli chcesz, aby mój dzień mógł wyglądać inaczej proszę pomóż mi. W imieniu moim i mojej rodziny proszę Państwa o pomoc, każda najmniejsza złotówka będzie przeznaczona na moją rehabilitację i leczenie. Mój każdy dzień będzie lepszy dzięki Tobie. Dziękuję Kasia Czamara.

Szanowni Państwo

W ramach tej zbiórki na rzecz Kasi Czamara z Sokoła liczy się każda Twoja darowizna — zarówno mała, jak i duża. Przyda się każdy grosz, na rzecz jej  kosztownej rehabilitacji i wsparcia logopedycznego. Rehabilitacja chorych, zwłaszcza chorych onkologicznie niestety jest długa i kosztowna.  Koszty np. rehabilitacji na lokomacie ( 250 PLN za godzinę !!!), wsparcie logopedów, konsultacje medyczne, badania oraz dojazdy są niestety nierefundowane. Dzięki tej zbiórce Kasia będzie miała zapewnione fundusze na kontynuację tej żmudnej rehabilitacji i codziennej walki z chorobą. Pandemia COVID-19 niestety pogłębia te problemy. Chorzy onkologicznie należą do grupy ryzyka ciężkim przebiegiem zakażenia Koronowirusem. Dlatego wspierajmy rehabilitację Kasi, bowiem wpływa ona na jej lepsze codzienne funkcjonowanie. Dziękujemy za Państwa wsparcie w tej walce. W przypadku pytań dotyczących zbiórki i Fundacji proszę o kontakt.

 Link do wpłat: https://pomagam.pl/rehabilitacjakasia

Marcin Mleczko

Fundacja Nieskończone Możliwości

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.