Już w ten weekend otulimy się magią świąt! (4-5 grudnia)

Dodane 2 grudnia 2021, 13:12
Materiały prasowe Spotkanie z Mikołajem i artystyczne warsztaty dla najmłodszych, koncerty świątecznych piosenek w wykonaniu lokalnych artystów oraz kiermasz rękodzieła. To wszystko czekać będzie na odwiedzających wydarzenie „Otuleni magią świąt”. Już w ten weekend, 4 i 5 grudnia, w hali sportowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Wielkie odliczanie rozpoczęte. Weekend poprzedzający Mikołajki otworzy w Garwolinie czas radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

– Zapraszamy wszystkich do spędzenia czasu z nami. Przez dwa dni na odwiedzających wydarzenie będą czekały stoiska rękodzielników z naszego regionu, na których znaleźć będzie można wiele pomysłów na świąteczne prezenty i dekoracje. Przygotowaliśmy także warsztaty plastyczne dla najmłodszych oraz koncerty lokalnych artystów, które wprowadzą nas w ten magiczny, świąteczny czas. Nie zabraknie także Mikołaja, któremu osobiście będzie można wręczyć list – mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Mikołajkowe warsztaty dla najmłodszych. Jak długi będzie łańcuch?

W sobotę w godzinach 12:00-15:00 odbędą się warsztaty dla dzieci, podczas których uczestnicy będą mieli okazję przekonać się jak to jest stworzyć coś samemu. W tworzeniu  różnych świątecznych ozdób pomogą instruktorzy Centrum Sportu i Kultury. Pamiętacie tradycyjne łańcuchy tworzone z papierowych kółek? Właśnie taki rekordowo długi łańcuch ma szansę powstać podczas sobotnich warsztatów. Potrzeba tylko dużo rąk do pracy. Kto chce być częścią tego dzieła, musi koniecznie odwiedzić halę sportową.

Przez dwa dni na milusińskich będzie czekał Mikołaj, któremu do rąk własnych będzie można dostarczyć list z tegorocznymi życzeniami. Mikołaj na pewno wyciągnie z worka coś słodkiego.

Muzyczne radosne oczekiwanie

Co wprowadza nas w magiczny nastrój? Oczywiście świąteczna muzyka, dlatego nie może jej zabraknąć podczas tego wyjątkowego wydarzenia. W niedzielę od godziny 13:00 na scenie, wśród choinek i blasku świateł, wystąpią lokalni artyści. Jako pierwsza magię świąt wyczaruje dla publiczności Ola Tudek. Później na scenie wystąpią uczennice ze szkoły Best Vocal Studio oraz zespół Przerwa Techniczna z Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie. Finałowy koncert wykona Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Garwolinie. Szczegółowy program koncertów jest dostępny na plakacie.

Wyjątkowe prezenty i dekoracje handmade!

Częścią wydarzenia „Otuleni magią świąt” jest II Festiwal Tradycji i Rękodzieła. Już po raz kolejny rękodzielnicy, głównie z powiatu garwolińskiego i okolic, będą prezentować wytwory swoich rąk. To okazja do zakupu niepowtarzalnych prezentów dla swoich bliskich, ale również zapoznania się z ofertą, ponieważ wystawcy realizują indywidualne zamówienia na każdą okazję.

Na stoiskach będzie można znaleźć między innymi szydełkowe przytulanki, ceramikę, świąteczne dekoracje, biżuterię czy ciepłe czapki. Wystawcy czekają na odwiedzających w sobotę i niedzielę w godzinach 9:00-17:00.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Burmistrz Miasta Garwolina Marzena Świeczak.

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego, a organizatorami: Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Zakręcone Szpilki – nieformalna grupa zrzeszająca rękodzielników z powiatu garwolińskiego.

Informacja prasowa

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.