Jesteśmy już na ostatniej prostej wyzwania #KilometryPoMocy

Dodane 12 sierpnia 2021, 09:03
Materiały prasowe Minęła już ponad połowa wakacyjnego wyzwania „Avon Kontra Przemoc - biegnij w Garwolinie”. Wydarzenie trwa jeszcze do końca miesiąca. To ostatnia prosta do mety i każdy może przyłączyć się do zdobywania kolejnych kroków!

W wyzwaniu „Avon Kontra Przemoc - biegnij w Garwolinie” kilkuset uczestników wspólnie już pokonało tysiące kilometrów, aby wesprzeć osoby mierzące się z przemocą. Celem jest zdobycie 25 tysięcy kilometrów w mobilnej aplikacji Strava, bo dzięki temu Avon przekaże 25 tysięcy złotych Ogólnopolskiemu Pogotowiu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Instytutu Psychologii Zdrowia. Wakacyjne wyzwanie trwa przez całe wakacje pod hasłem #KilometryPoMocy, czyli do jego zakończenia pozostał już niecały miesiąc.

Każdy pokonany kilometr to zasługa osób, które dzielnie stawiają czoła wyzwaniu i dołączają do wydarzenia. Robi to również kilkadziesiąt pracowników Avon, którzy wspólnie pokonali już ponad 4 tysiące kilometrów. Wyzwanie może być dobrą zabawą, świetnym powrotem do aktywności po pandemii, kiedy większość czasu spędzaliśmy w domu i motywować do codziennych spacerów. To też, co najważniejsze, sposób na realne wsparcie osób mierzących się z przemocą. Warto włączyć się w akcję i razem z nami dotrzeć do celu mówi Piotr Mikołajski, dyrektor fabryki Avon Operations Polska w Garwolinie.

Każdy może przyłączyć się do akcji i pomóc w realizacji wyzwania. Wystarczy dołączyć do klubu Avon Kontra Przemoc w aplikacji Strava, a następnie zarejestrować swój bieg, masz lub marszobieg w ramach wyzwania #KilometryPoMocy. Organizatorami wydarzenia jest Avon Operations Polska, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Stowarzyszenie Truchtacz.pl.

Inicjatywa to głos sprzeciwu wobec problemu przemocy domowej, poruszanego w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej Avon od lat na całym świecie. Firma pomaga i współpracuje z Ogólnopolskim Pogotowiem dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” IPZ oraz fundacją Feminoteka, które w ubiegłym roku pomogły prawie 14 tys. potrzebującym. Avon wspiera także 4 linie pomocowe dla kobiet doświadczających przemocy, bo jak pokazują statystyki wciąż mierzy się z nią aż 1 na 3 kobiety. Co więcej, to właśnie z inicjatywy Avon powstała też pierwsza w Polsce przeciwprzemocowa aplikacja www.avonalert.pl, która okazała się nieocenionym wsparciem w trakcie izolacji związanej z pandemią.

Każdy pokonany kilometr zostaje przeznaczony na bardzo ważny cel, bo Niebieska Linia IPZ zapewnia m.in. pomoc prawną i psychologiczną osobom, które mierzą się z problemem przemocy domowej. Z tego powodu wyzwanie #KilometryPoMocy jest bardzo wyjątkowe. Wszyscy, niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy, możemy wspólnie wyrazić sprzeciw oraz zapewnić realną pomoc dołączając do akcji mówi Renata Durda, kierowniczka Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Instytutu Psychologii Zdrowia.

Do wydarzenia można dołączyć pod linkiem: https://www.strava.com/clubs/avon-kontra-przemoc-941702

 

Avon Kontra Przemoc to kampania społeczna i edukacyjna zainaugurowana w 2004 roku w USA, prowadzona obecnie w ponad 50 krajach na całym świecie. Zakłada ona walkę z przemocą domową wobec kobiet: działania w ramach tej inicjatywy budują świadomość istnienia problemu i koncentrują się wokół edukacji na temat możliwości udzielenia pomocy ofiarom przemocy.

W Polsce kampania Avon Kontra Przemoc jest prowadzona od 2008 roku. Od 2011 roku Avon jest partnerem Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, zapewniając środki na funkcjonowanie poradni telefonicznej i e-mailowej dla ofiar
i świadków przemocy.

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.